Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@general-lufa: ja w ogóle nie rozumiem dlaczego przebieranie się razem miało by być problemem, w społecznościach w których nie zakorzenia się tak głęboko wstydu związanego z ciałem (w końcu, czego się wstydzić, to jest ciało, wszyscy mają #!$%@? ciało) jest jakieś zdrowsze podejście, nie ma że wstyd do lekarza, że wstyd się wykąpać przed basenem nago, iść do sauny nago, #!$%@?, w wyniku takiego "wstydu" i okrywania się kończy się tym,
@LonNon: Ten wiek 6-8 lat raczej pozostaje niegrozny, bo dziewczece cialo chyba - nie jestem pewien - nie wzbudza ekscytacji w chlopcach. 8 lat to serio dziecko jeszcze.
Problem pewnie pojawilby sie w okresie dojrzewania.
Zgadzam sie z @mozgogrdyczka ze jak wychowujesz dziecko we wszechobecnym wstydzie to ma problem. Ja tak zostalem wychowany, ale swoje dzieci wychowuje bez poczucia wstydu. I nie ma dramatu jak dzieci wejda do lazienki podczad kapieli
@bacanahali Oczywiście że wzbudza ciekawość..A wstyd jest naturalną wrodzoną emocją...Ja w tym wieku(2,3 klasa) z kolegami otwieraliśmy dziewczynkom kible jak się przebierały...Durne to było ale dzieci nie rozumieją, może nie miało to tyle co na celu zobaczenie koleżanki w bieliźnie a bardziej zdernerowowanie jej.
Aha czyli chciałabyś się przebierać na wf przy chłopakach w wieku hmm 6,7,8 lat?


@LonNon: Zaskoczę Cię, ale 6-latki przebierają się razem i nie ma z tym problemu.
Segregacja na szatnie jest dopiero w podstawówce.