Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Dzisiaj walnął równo miesiąc od kiedy #boczekwniemczech. W zasadzie czuję się, jak bym był tu już dobre pół roku. Momentami nachodzi mnie cholerna tęsknota za domem, a przede wszystkim wieczorami, gdy znajduję dla siebie chwilę.
Mimo że ta tęsknota nie raz jest ku*ewska, za nic nie wróciłbym do Polski, zarabiać grosze (choć teraz póki co jak na Niemcy szału nie mam). Nie wróciłbym też dlatego że tutaj nie spotykam się z chamstwem i buractwem, a wręcz przeciwnie. Powodów jest więcej, długo by pisać. Jedyny oczywisty minus to Polacy w DE xD wielkie państwo, bardziej niemieccy od samych Niemców. Na szczęście mam z nimi do czynienia "tylko" w pracy. Poza tym poznałem masę ludzi z różnych stron świata, najbardziej lubię Gruzinów. Każdy którego znam jest mega serdeczny, niezależnie od wieku i płci. W robocie wzajemnie sobie pomagamy, w wolnym czasie wychodzimy na papierosa pogadać, bo mieszkamy blisko.
Jest w pytę na ten moment. Zostaje tylko ogarnąć bardziej język, żeby znaleźć lepszą robotę.
Pozdrawiam, bo wiecie, u nas w Niemczech... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja
  • 6