Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, zakupiłem kamerę do monitoringu Dvs WiFi która nie może się skonfigurować. Kiedy zbliża się do 94 % na apce wyskakuje mi błąd połączenia. Próbowałem skonfigurować u ziomka przez jego router było tak samo, dodatkowo łączyłem się z wifi kamerki dalej nic. Pisałem do alkamu to wysłali mi tą samą instrukcje która była dołączona w pudełku tylko wersję pdf. Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

#monitoring #pomocy #wifi #kamery #it #problemypierwszegoswiata #dvs #alkam
ModeratorSadistica - Siema Mirki, zakupiłem kamerę do monitoringu Dvs WiFi która nie ...

źródło: comment_1612115289RFbpoXLIk3EabmiSzVr5d3.jpg

Pobierz
  • 10
@ModeratorSadistica: Podłącz kamerę po kablu ethernet do routera, do tego samego routera miej podłączony komputer, zaloguj przez internet explorer (nie edge ani nic innego) zezwól na instalację wtyczek i dopiero konfiguruj - a dokładniej musisz skonfigurować aby kamera poprawnie łączyła się do sieci wifi i logowała do "chmury", a aby się poprawnie logowała musi być np poprawna data i godzina.
@ModeratorSadistica: Prawidłowo, pamiętaj tylko że gdy używasz "chmury" jest spora szansa że twoja kamera bierze udział w jakimś chińskim reality-show ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ja instaluje komuś kamery wewnątrz mieszkania to nigdy nie używam chmur, tylko router VPN i połączenie po IP z aplikacji.
@ModeratorSadistica: Jeśli używasz chmur to musi się zalogować do tej samej. Na elewacji tylko ethernet, po co masz se zapychać wifi kamerami, wifi tylko do elektronicznych niań się nadaje. Nikt normalny nie robi monitoringu na wifi 2.4GHz tym bardziej na zewnątrz.