Wpis z mikrobloga

Szanowni, uprzejmie wszystkich witam w tym szalonym okresie.

To już mój drugi udział w zabawie. Tym razem postanowiłem zmienić wylosowany zestaw zadań. Najpierw bowiem dostałem:
a) Narysuj zimowy pejzaż dowolną techniką.
b) Naucz się robić domową „wiśniówkę” albo inny wysokoprocentowy napój, który rozgrzeje Cię w zimowe wieczory.
c) Przez 10 dni codziennie poświęć przynajmniej godzinę na wybrany przez siebie język. Może ten którego zawsze chciałeś/aś się nauczyć.

Widziałem od początku, że to nie moje klimaty. Zmiana dała mi taki zestaw:

a) Zrób zdjęcie ale w taki sposób, aby twoja osoba pojawiła się w kilku miejscach (np. https://i.pinimg.com/originals/73/de/36/73de36c4250558a409e40ef106a7ce20.jpg )
b) Ugotuj/upiecz swoją ulubioną potrawę. Podaj odświętnie jak w restauracji i zjedz wspominając czasy kiedy można było zjeść na mieście :)
c) Zrób bałwana 3D w domowych warunkach z czegokolwiek innego niz snieg

Uradowałem się niezbicie z zadania b) Ugotuj/upiecz swoją ulubioną potrawę. Podaj odświętnie jak w restauracji i zjedz wspominając czasy kiedy można było zjeść na mieście :)

Bardzo ubolewam, że ośmiogwiazdkowcy (czyt. ****) pozamykali nam knajpy i nie można nigdzie wyjść zjeść! Sytuacja była o tyle fajna, że razem z narzeczoną, przyjmowaliśmy naszych rodziców.

Dlatego też na starter przygotowaliśmy hiszpański talerz serów, z oliwą czosnkową domowej roboty i guacamole oraz świeżym pieczywem.

Natomiast na danie główne podana została tajska zupa krewetkowa, mojego własnego przepisu. Wybaczcie proszę, że nie ma zdjęcia na talerzach, ale wszyscy byliśmy głodni, a nas dopadł stres młodych narzeczonych. Ostatnie zdjęcie jest z patelni.

Na deser był sernik i faworki. (brak zdjęć niestety).
Napoje: tonic, sok pomarańczowy, herbata, kawa
Alkohol: wino białe African Rock, południowo-afrykański sauvignon blanc, rocznik 2020 r., piękny owocowy bukiet, mocno schłodzone (aldi, do 30 zł)

Specjalne podziękowania dla @WOparachAbsurdu bez której dzisiejszy dzień nie byłby możliwy. <3

#mirkowyzwanie
Pobierz Brodal - Szanowni, uprzejmie wszystkich witam w tym szalonym okresie. 

To już mój ...
źródło: comment_1612113718W8UajUrcm446AOiEWw5pOd.jpg
  • 3