Wpis z mikrobloga

Mirki od #stolarstwo #drewno #parkiety #remontujzwykopem #budownictwo

Jakiś czas temu był u mnie parkieciarz, odnawiał mi 60-letni dębowy parkiet. Zrobił cyklinowanie, lakierowanie, polatał ubytki itd., a do tego wypełnił takie jakby rowki między klepkami jakąś dziwną mazią. Efekt był super, ale po 3-4 miesiącach to wypełnienie zaczęło pękać ( ͡° ʖ̯ ͡°) i porobiły się w niektórych miejscach takie długie pęknięcia. Czy on coś zrobił nie tak czy drewno tak pracuje? Bo w sumie on to robił zanim włączone było ogrzewanie. Teraz na pewno powietrze jest w domu bardziej suche. Kurczę, tak pięknie to wyglądało a teraz takie dziury ()
kociooka - Mirki od #stolarstwo #drewno #parkiety #remontujzwykopem #budownictwo 

Ja...

źródło: comment_16120941893N5Mx8HtyGb5sffGGYtaiQ.jpg

Pobierz
  • 13
@kociooka: Weź szpachle pod kolor i delikatnie sama polataj. Rozwali się znowu za jakiś czas pewnie. Ewentualnie coś elastycznego jak Sikaflex. Tylko od razu trzeba to dobrze zrobić żeby nie wyschło w złym miejscu.
@kociooka: nie lataj tego napewno teraz, bo na wiosne bedziesz miala wykruszone wystajace kawalki szpachli, ktore beda rwac skarpetki. Ewentualnie kitem parkieciarskim np. z firmy BONA, ale najlepiej to po prostu zostawic tak jak jest, bo kit moze rowniez zaczac wychodzic do gory i w lecie bedzie wygladac nieestetycznie. Najlepiej jesli chce sie miec piekne drewno w domu, bez wypaczen, to trzeba kupic nawilzacz i utrzymywac odpowiednia wilgotnosc powietrza. Parkieciarz nic