Wpis z mikrobloga

@alfokloda0: halo Mirki, zróbmy #ankieta #sondaz bardzo ciekaw jestem Waszej opinii o #aborcja, zarówno tych z #4konserwy jak i tych z #neuropa.

Aborcja w Polsce - Twoim zdaniem:

  • Rozszerzenie prawa do aborcji na życzenie 46.3% (484)
  • Kompromis aborcyjny sprzed wyroku TK 41.1% (430)
  • Rozszerzenie dla przyczyn ekonomicznych i <18 3.0% (31)
  • Aktualny niemal calkowity zakaz po wyroku TK 4.0% (42)
  • Calkowity zakaz 4.5% (47)
  • Nie wiem 1.1% (11)

Oddanych głosów: 1045

  • 50
  • Odpowiedz
Oczywiście, że rozszerzenie prawa do aborcji na życzenie. Każdy ma własne sumienie, jeśli nie tolerujesz aborcji to jej nie rób. Dajcie ludziom żyć własnym życiem
  • Odpowiedz
@badtorro
niby tak, ja zaznaczyłem kompromis, a gdybym miał wybrać drugą możliwość to tylko i wyłącznie tą. jednak też nie szedłbym w jakoś daleko idące rozszerzenia, gdyż państwo musi w jakimś stopniu nakierowywać ludzi, bo inaczej powstała by anarchia, a w rezultacie zanik niektórych odczuć etycznych i moralności
  • Odpowiedz
@alfokloda0: tylko że wyrok trubunału nie zmienia prawa a jedynie mówi co nakazuje konstytucja.
Konstytucja obowiązuje już od 23lat a nie od wyroku.

W ankiecie powinna więc być wersja ze starej konstytucji i wersja z obecnej konstytucji.
  • Odpowiedz
@zalp: zmienia prawo, bo uznaje niekonstytucyjność ustawy „kompromisowej”.
Tym samym powoduje zmianę w życiu ludzi - dotychczas aborcja płodów (lub dzieci jak kto woli) z wadami była wykonywana, a teraz już nie będzie.
  • Odpowiedz
Kluczowy punkt jest źle sformułowany - powinien zostać rozbity na co najmniej dwa punkty:
* Dopuszczenie aborcji na życzenie bez ograniczeń
* Legalizacja aborcji na życzenie w pierwszym trymestrze ciąży
lub
* Legalizacja aborcji na życzenie w pierwszym trymestrze ciąży za zgodą obojga rodziców
  • Odpowiedz
Bezsensu ta ankieta, brakuje mi opcji "w przypadku gwałtu lub gdy płód wykaże, że dziecko urodzi się ciężko chore (z downem np.)"
  • Odpowiedz
@alfokloda0: ustawa była niekonstytucyjna już w momencie uchwalenia konstytucji.

To uchwalenie konstytucji zmieniło prawo. Trybunał pilnuje jedynie aby tego prawa przestrzegać.
  • Odpowiedz
Kluczowy punkt jest źle sformułowany - powinien zostać rozbity na co najmniej dwa punkty:

* Dopuszczenie aborcji na życzenie bez ograniczeń

* Legalizacja aborcji na życzenie w pierwszym trymestrze ciąży


W kontekście tego gdzie jest obecnie Polska to nieistotne rozróżnienie.

lub

* Legalizacja aborcji na życzenie w pierwszym trymestrze ciąży za zgodą obojga rodziców


A to już fantazje skrajnych lewicowych egalitarystów

@wredny_gad:
  • Odpowiedz
@alfokloda0: Kompromis był najlepszym rozwiązaniem, w obecnej sytuacji jednak nie ma szans do jego powrotu.

Jeżeli ma być aborcja na życzenie, to ma to działać w dwie strony. W takim wypadku facet może zrzec się dziecka, wtedy skończy się łapanie na ciąże i dojenie alimentów.
  • Odpowiedz