Wpis z mikrobloga

Elo, opowiem wam pewną historię, w życiu bym sie nie spodziewał że są w Polsce ludzie starsi, którzy żyją rapem.
Ale po kolei: byłem ostatnio z moją dziewczyną u jej babci. Spoko kobieta, zawsze można pogadać, pośmiać się, ogólnie bardzo mądra życiowo i świetnie gotuje ale dziś nie o tym. Ostatnio siedzimy sobie u niej, gadka szmatka i zeszło coś na temat muzyki, że ostatnio jak autem z moją dziewczyną jechała do warzywniaka i moja luba puściła muzykę, której słucha (a słucha rapu) to że to takie głupoty i bez sensu teraz śpiewają. Moja dziewczyna się podś#!$%@?, a babka pyta mnie czego ja słucham. Odpowiadam nieśmiało, że też rapu ale amerykańskiego. A ona na to, że przecież nic nie rozumiem wiec po co tego słuchać. Ja jej odpowiadam, że coś tam rozumiem te teksty, a ona że to o czym Ci czarni w Ameryce śpiewają. Zaproponowałem, że rzucę kilka wersów, przystała na propozycję. No więc lecę:


Moja dziewczyna oczy jak pięć złotych, jej wzrok mówi mi Anon co Ty #!$%@?… Ale zanim zdążyła dojść do słowa to jej babcia mówi:


Ja zdziwiony i pytam, że skąd Pani wie. Odpowiedziała, że swego czasu siedziała w tych klimatach ale ona to bardziej Niggaz With Attidute słuchała. Moja dziewczyna średnio stoi z angielskim i pyta babci, że co, to babcia jej szybko na to że en dablju ej ale co Ci będę dziecko drogie tłumaczyć jak Ty słuchasz kciuka czy tam palca wskazującego. Jeszcze nie widziałem mojej dziewczyny tak zmieszanej, babcia swojej wnuczki chyba również. Ale widocznie chciała jej udowodnić, że zna się na rzeczy, wstała, złożyła palce w literę „W” i rzuciła ze znajomą przekorą w głosie


I dodaje, że skoro już o ice cube mowa to on miał taki kawałek smoke some weed i czy coś popalam. Już wiedziałem, że z nią można o wszystkim pogadać jak z ziomkiem i mówię, że nie palę tylko waporyzuję. Parsknęła śmiechem i mówi, że ona leki bierze to alkoholu pić nie może za bardzo to pali ale dziadzio ostatnio jej bongo zbił to nie ma aktualnie nawet jak. Na propozycję waporyzatora odpowiedziała, że jak ma wapować to ona woli już w ogóle nie jarać XD Zapytałem czy coś jeszcze słuchała z czarnych rapsów to powiedziała, że nie ale kiedyś tańczyła C-walka ale to nie pamięta już dobrze bo to w ’85 było jeszcze jak Eazy E żył. Potem powiedziała, że o zaraz ziemniaki wykipią i nałożyła obiad, a temat się urwał.

Tak było, naprawdę – też bym nie uwierzył gdyby ktoś mi to opowiedział.

#pasta #2pac #nwa #rap #hiphop #hip #hop #ameryka #usa #brooklyn #50cent #icecube
  • 1
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: Jak miała powiedzmy 20 lat w 1981 to teraz ma 60 więc wierzę ci. Dziecko powiedzmy w wieku 21 lat czyli w 1982, powiedzmy córka, która nastepnie urodziła twoją dziewczynę gdy miała też powiedzmy 21 lat czyli w 2003, co oznaczałoby że twoja dziewczyna ma 18 lat i mogłaby prowadzić auto by zawieźć babcię do warzywniaka. To ma sens naprawdę.
  • Odpowiedz