Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BrakPomysluNaNick: a to nie moja wina, że całe polskie społeczeństwo za ich rządów miało taki, a nie inny stosunek do kościoła. Podziękuj Karolowi Wojtyle. Mieli #!$%@?ć pod prąd i 10 lat temu wprowadzać obecne pomysły Lewicy? Jestem antyklerykałem, ale na politykę raczej patrzę realistycznie. Tamte rządy popełniły dużo błędów... Zupełnie jak obecni koledzy Wiosny i Razem, czyli SLD. Rozliczyli Rydzyka? Nie. Rozumiem, że Miller, Kwaśniewski i Czarzasty to też katotaliban?
@BrakPomysluNaNick:
-szuryzm atomowy
-mezoandryzm
-kreowanie się na taką prokobiecą partię, a za kulisami sobie załatwiają stanowiska przez łóżko
-hipokryzja - wielotysięczne protesty w gigantycznym ścisku ok, ale ratowanie rodziny i przeciwstawianie się BEZPRAWNYM zakazom - łee łee zabijacie emerytów, jak my śmiecie źli prywaciarze, jesteście mordercami
-To że z PiSem i PSLem wbrew regulaminowi Sejmu i konstytucji chcieli NIELEGALNIE przyspieszyć obrady zdalne, gdzie tylko KO i Konfa mieli RIGCZ i się
@JesusOfSuburbia: Jeśli zapoznasz się z historią prac nad Konstytucją, to przekonasz się, że art. 38 został sformułowany właśnie w taki sposób dokładnie po to, by nie było możliwe ograniczanie aborcji na podstawie jakichś arbitralnych przesłanek.
To, co się obecnie nazywa "wyrokiem" tzw. Trybunału Konstytucyjnego (który tym organem w rzeczywistości nie jest), to nie jest akt stosowania prawa, co niektórzy próbują ludziom wmówić. To nic więcej, jak triumf ideologii nad literalną treścią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: W takim razie słabo się postarali, bo wystarczyło dodać proste "od narodzin" (całe szczęście nie ma tam "od poczęcia"), a tak musimy się bujać z definicją "człowieka". Zgadzam się, że obecny "TK" nie ma żadnej legitymizacji, ale o tym kierowanym przez prof. Zolla nie można powiedzieć tego samego.

Jestem zwolennikiem aborcji na życzenie i kompletnego rozdziału kościoła od państwa, ale ciężko nie uśmiechnąć się ironicznie na myśl jak konserwatywne i
@JesusOfSuburbia: Tyle, że na opcję "od urodzenia" nie chcieli się zgodzić bogobojni. Bo też i Konstytucja nie była "napisana przez SLD", tylko przez oddelegowanych do prac członków różnych ugrupowań.
A co do wyroku K 26/96 to po pierwsze, on opierał się na Konstytucji z 1952 r., w której w ogóle nie było ani słowa o ochronie życia, po drugie był poddany silnej krytyce (i też nie brakowało tam zdań odrębnych) jako
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Hand_of_Fate: masz znacznie większą wiedzę na ten temat i rzeczywiście jest tak jak mówisz - wyrok K 26/96 opierał się o Konstytucję z 1952 r. Nie rozumiem zatem czemu jeszcze nie słyszałem aby jakikolwiek dziennikarz prostował PiSowców na antenie, a jest to przecież ich koronny argument na obronę obecnego "Trybunału".
@JesusOfSuburbia: Bo dziennikarze to najniższa forma życia.
Ich nawet nie stać na to, by zaprosić do studia kogoś, kto rzeczywiście zna się na temacie.
Prof. Garlicki już raczej się na ten temat nie wypowie, bo jako sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka raczej chyba się powstrzyma od wypowiedzi, które mogą zostać odebrane jako "ingerencja" w orzeczenia polskich "sądów". Podobnie prof. Safjan jako sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ale w kraju nadal nie