Wpis z mikrobloga

mnie ciekawi, czy wy i reszta ulicy ma swiadomosc, ze trzymanie swoich pieniedzy u brokerow to najglupsze co mozna robic obecnie. goscie z reddita co maja ogromny kapital na tych kontach robina moga sie rownie dobrze czuc jakby tych pieneidzy nie mieli. moze nastapic takie jebniecie na rynku, ze pozamiata tymi brokerami xD o wasze drobniaki bym sie nie martwil, bo co za roznica gdzie #!$%@? wasze 500 zl, na patostrimy, onlyfans czy na tej akcji z gme :D

#gielda #gme

cala akcja z GME to idealny zapalnik to rozpoczecia kryzyu finansowego?

  • tak 34.5% (100)
  • nie 38.6% (112)
  • hehe, a co to, przeciez stonks go up hehe 26.9% (78)

Oddanych głosów: 290

  • 35
  • Odpowiedz
o wasze drobniaki bym sie nie martwil, bo co za roznica gdzie #!$%@? wasze 500 zl, na patostrimy, onlyfans czy na tej akcji z gme :D


@Papuczino: nie mierz innych swoją miarą.
  • Odpowiedz
@jombsik: jesli masz wiekszy kapital u brokera, to masz ujemne iq. biuro maklerskie banku, mowi ci to cos? czy prowizje za wysokie dla takiego grubasa jak ty? :D pozdrawiam serdecznie
  • Odpowiedz
moze nastapic takie jebniecie na rynku, ze pozamiata tymi brokerami xD o wasze drobniaki bym sie nie martwil, bo co za roznica gdzie #!$%@? wasze 500 zl, na patostrimy, onlyfans czy na tej akcji z gme :D


@Papuczino: 1. Akcje u brokerów trzymane są u depozytariuszy. Bankructwo brokera nie ma wpływu na te akcje.

2. Gotówka i CFD u brokera są objęte ochroną (podobnie jak pieniądze w naszym BFG) -
  • Odpowiedz
  • 6
@Papuczino twoje spostrzeżenia są błędne. Większość banków i brokerów nie trzyma żadnych akcji u siebie. Polskie firmy na ogół mają je w KDPW, a te z USA np w CSD. Także jak broker pad je akcje są bezpieczne.
  • Odpowiedz
@rzep: do jakich kwot typie, zejdz na ziemie :D jakies drobniaki, nawet nie chce mi sie szukac ile w usa to jest, ale nie ma opcji, zeby odzyskac takie pienaidze jakie posiadaja ci goscie z reddita. a to co sie bedzie dzialo z akcjami jak zbankrutuje broker, to mozesz dalej wrozyc z fusow, bo takiej sytuacji nigdy w historii gieldy nie bylo
  • Odpowiedz
@Papuczino: Powtórzę - jeśli pieniądze masz w akcjach to są one u depozytariusza i są bezpieczne.

Ty naprawdę myślisz, że w 100 letniej historii giełdy nikt nie pomyślał "ej a co się stanie jak broker zbankrutuje?"
  • Odpowiedz
@rzep: no tak pomyslelili, stad te drobne kwoty, ktore gwarantuja ci jako zwrot w przypadku takiej akcji ( ͡° ͜ʖ ͡°) z reszta niewazne, zobaczymy za jakis czas
  • Odpowiedz
@Papuczino: Powiedz mi czego nie rozumiesz. Jak kupisz akcje u brokera, to on tych akcji nie trzyma u siebie na koncie. Akcje idą do depozytariusza i są odłączone od majątku brokera.

Jak broker bankrutuje, to akcje nie są częścią majątku, który on mógł wykorzystać, zastawić czy wydać.
  • Odpowiedz
@rzep: ok, zalozmy ze broker bankrutuje, ty sie skeszowales chwile wczesniej, ale jest problem z wyplata srodkow. co w takiej sytuacji robisz? poza tym zostaniesz bagholderem nie mogac sprzedac w momencie, ktorym bedzisz chcial. akcje moze po jakichs bataliach prawnych i inbach otrzymasz spowrotem po dlugim czasie, kiedy twoje papiery typu GME beda warte pare centow o ile nie 0 xD

narysowac ci to jeszcze, zebys zrozumial czym ryzkujesz?
  • Odpowiedz
@rzep: w przypadku trzymania swoich aktywow w banku, nie ryzykujesz tego typu akcjami. juz pomijajac ze brokerzy maja swoje wewnetrzne regulaminy, dzieki ktorym spokojnie wybrna z pozwow, ktore sie szykuja za blokade kupna stockow ostatnio
  • Odpowiedz
ok, zalozmy ze broker bankrutuje, ty sie skeszowales chwile wczesniej, ale jest problem z wyplata srodkow. co w takiej sytuacji robisz?


1) Nie trzymasz gotówki u brokera powyżej limitów.
2) Środki są zabezpieczone, podejrzewam, że 90% małych inwestorów (a 99% na wykopie) się w te limity łapie.

poza tym zostaniesz bagholderem nie mogac sprzedac w momencie, ktorym bedzisz chcial. akcje moze po jakichs bataliach prawnych i inbach otrzymasz spowrotem po dlugim czasie, kiedy twoje papiery typu GME beda warte pare centow o ile nie 0 xD
rzep - > ok, zalozmy ze broker bankrutuje, ty sie skeszowales chwile wczesniej, ale j...

źródło: comment_161200578136I8hvFgoDfy5rKADGJvRT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Tak, proszę wytłumacz nam, że inwestowanie na giełdzie jest ryzykowne. Co potem? Woda jest mokra?


@rzep: czlowieku trzymasz 33k usd, jak nie wiecej u gowno brokera zamiast zaplacic kilkanascie usd prowizji w banku. nie wiem jak duze to sa dla ciebie pieniadze, ale jesli male to glupota jes trzymac je w takim miejscu. end of story.
  • Odpowiedz
@rzep: zastanow sie kto ma wieksze szanse zbankrutowac - bank, czy broker lol

jakby ludzie zdawali sobie sprawe, to nie by zaoszczedzali jakichs groszy na handlowaniu u brokera, #!$%@? mac :D
  • Odpowiedz
zastanow sie kto ma wieksze szanse zbankrutowac - bank, czy broker lol


@Papuczino: Broker. Ale ja na rachunku brokerskim mam teraz może 500$. Moje akcje są u depozytariusza - czyt. banku.
  • Odpowiedz