Wpis z mikrobloga

Zaraz minie rok odkad pierwszy raz chwycilem za gitare. Teraz zaluje... ze nie zrobilem tego wczesniej.
Nie umiem zagrac zadnego kawalka od poczatku do konca, oprocz skakania po riffach. Z solowek moge zagrac z pamieci w kazdej w chwili tylko She-wolf (Megadeth). Skale ogrywalem, ale nie uczylem sie na pamiec kazdej pozycji, wiec w "improwizacji" polegam na schematach, ktore sie przewijaly w setkach tabow, ktore probowalem grac i na ich podstawie tworze licki (oczywiscie bez zadnego podkladu xd).

Podsumowujac: teraz w kazdej chwili czuje sie bardziej podjarany tym, ze moge chwycic gitare, niz wtedy gdy mialem zamiar ja kupic (pierwsza, bo pozniej kupilem druga). I caly czas czuje ze robie progres, majac pelna swiadomosc ze nadal to brzmi #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gitara #gitaraelektryczna
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikel945: no i pięknie. To, że nie grasz pełnych kawałków to niekoniecznie wada, być może wolisz iść w improwizacje, twórczość własną niż odtwarzanie cudzych kawałków. Tak trzymaj, nie ma jedynej słusznej drogi. :-)
@Pan_Grys: siadaj dzisiaj i zacznij grać, bo się tam przejadę i Ci ją na głowie rozsmaruję ( ͠° °) do wieczora proszę o filmik jak grasz jakieś trzy gówno-piosenki. Mogą być nawet cygańskie rytmy. Możesz fałszować, brzdękolić albo pyrkać, ale masz próbować! Zrób to dla nas! Zrób to dla mirko! Zrób to dla siebie!!!11one1!
Moja 8 lat lezala ladnie robiac za ozdobe bo po krotkim czasie sobie darowalem. Od raxu po nowym roku cos we mnie peklo i zaczalem sie uczyc. Gram codziennie lub co drugi dzien, zalezy jak z czasem wolnym. Poki co mam chceci. :)
@Mikel945: nieistotne, gitara ma przynosić Ci radość. Ja grywam też nie całe kawałki, potrafię kilka solówek, niby znam skalę ale z brakiem praktyki i ćwiczeń nic nie zrobisz wielkiego, ale to też jest ok o ile sprawia Ci to radosc
@Mikel945: to ja jeszcze lepiej, z 10 lat temu sobie cośtam pykałem na gitarze, stała w kącie. Kupiłem ostatnio struny, dałem znajomemu do ustawienia tremolo bo coś było mocno nie tak (nadal jest) i próbuję z #megadeth Holy Wars, ale jest ciężko, w międzyczasie jeden riff z Conjuring, trochę Rust in Peace, Peace sells. Też nie potrafię w całości zagrać całego kawałka, ale powoli, powoli... może kiedyś jakieś solo.
@mnemic666: holy wars prawie codziennie pogrywam, nadal nie moge wyczuc dobrze intro i riffa wersowego, probowalem solo i w miare wychodzilo, ale jakies 2 tygodnie temu zabralem sie za solowki z hangar 18, narazie nauczylem sie okolo polowy i szlifuje to co umiem zanim przejde dalej. Poczulem niezlego boosta w skillach odkad probuje to grac, chociaz na poczatku palce mialem strasznie zajechane od bendow ( ͡° ͜ʖ ͡°