#plk #koszykowka

To podsumowanie dnia:

Stal Ostrów Wlkp. - Ironi Ness Ziona - 93-86 w FIBA Europe Cup - pierwsze miejsce w grupie (i rozstawienie w następnej fazie) przypieczętowane po nieco letnim meczu, w którym Stal miała wszystko pod kontrolą (nawet +23) i podobnie jak dwóch poprzednich meczach doprowadziła na własne życzenie do zaciętej końcówki. Mecz oczywiście na duży plus, i należy odłożyć dywagacje czy gościom z Izraela się bardzo chciało czy nieco mniej. W Stali Kell był MVP Stali tego turnieju, dziś znowu 17pkt., pierwszy dobry mecz Florence'a po kontuzji (16pkt), na plus Mokros (14pkt. + 7zb.). Stal może zajść daleko w tym pucharze.

Anwil Włocławek - Fribourg - 69- 86 w FIBA Europe Cup - poza pierwszymi 2-3min meczu niewiele dobrego można powiedzieć o grze Anwilu. Dziury w obronie, ale przede wszystkim pasywnie w ataku, bez pomysłu i ruchu. W trochę podobnym stylu, ale z większą determinacją udało się ograć Dnipro, Szwajcarzy byli tego dnia jednak lepiej dysponowani rzutowo. MVP Anwilu tego turnieju to Dykes - dziś 21pkt, Almeida znowu miał mecz obok zespołu (3/11 z gry), po drugiej stronie Barnette zrehabilitował się po wpadce z Dnipro - 22pkt, 10zb., 10/15 z gry. Anwil awansował, ale gra cały czas podobnie słabo jak przez cały sezon, nie będzie rozstawiony w kolejnej rundzie i tylko optymiści wierzą że przez 2 miesiące się coś zmieni.

Kalev Tallin - Zastal ZG - 79-86 w lidze VTB - to mecz którego nie obejrzałem. Zadecydowała ostatnia kwarta wygrana 20-7, z tego co słyszałem to spore męki i do przerwy i zaraz po przerwie. Zastal dziś praktycznie w 7 osób i tak już chyba będzie do końca sezonu, o ile nie pozyskają wartościowego Polaka od jakiejś drużyny PLK. Zastal też dziś grał bez trenera Tabaka, z uwagi na jego przykre personalne sprawy...
Lundberg 21 punktów i 8as., Freimanis 18pkt., po drugiej stronie nie zagrali podkoszowi Thomas i Hemet, ale to pisałem wczoraj że covidy w Estonii się panoszą, można było się spodziewać jakichś nieobecności. 24 punkty zdobył rozgrywający Kalevu Keene, 18 Joesaar.
Zastal co raz bliżej wysokiego miejsca przed PO, bo sam awans to już od kilku kolejek jest IMO formalność. Bilans 9-7, inne drużyny za Zastalem w tabeli mają mniej meczów zagranych, ale tylko 5-6 zwycięstw, więc to one teraz muszą.
  • 2
@cult_of_luna: Co sądzisz, lepsze dla Anwilu byłoby totalnie odpuścić temat za wczasu (przed Jerelsem i KD) i zbierać po prostu na nowy sezon, czy granie all-in i ta ślepa (o zgrozo, aż boli pisanie) walka o PO kosztem ostrego szarpania budżetu?