Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z shortowaniem 140% akcji? W sensie jak to jest możliwe i jak by to wyglądało bez interwencji reddita? Zobowiązują się oddać 140% dostępncyh akcji spółki. Skąd mieliby wziąć więcej niż 100% i jak ktokolwiek mógł im tyle pożyczyć.
#gielda
  • 9
@JoMaHaa: Przeglądałem tag i nie widziałem, widizałem kilkanaście razy wyjaśnienie na czym ma polegać short-squeeze w tym z 5 opowieść o bananach i wężu, ale nie znalazłem info o samych 140%.
@r4do5: W pierwszym wyniku nie pisze nic o 140%. Rozumiem o co chodzi w całej akcji oprócz tego.
@Kuklak: Dalej do końca nie rozumiem. Sprzedaję akcje których tak naprawdę nie mam i nie wiem nawet czy istnieją. Ale
Dalej do końca nie rozumiem. Sprzedaję akcje których tak naprawdę nie mam i nie wiem nawet czy istnieją. Ale rozumiem, że kiedyś muszę ten papier komuś dostarczyć. Jak ktokolwiek może dostarczyć więcej papieru niż istnieje? Sprzedać, kupić znowu i znowu sprzedać?


@ObserwatorPPR: W uproszczeniu
Fundusz A ma 10% akcji, fundusz B ma 10% akcji, fundusz C ma 10% akcji, 70% ma ulica.
Fundusz E, F, G pożyczają od A B C