Wpis z mikrobloga

A jak wejść „najsprawnie” - mam na myśli założenie konta i inwestycje w dolarach. Wpłacić złotówki na xtb które automatycznie dokona przewalutowania na dolary przy zakupie akcji, czy założyć konto walutowe u maklera w dolarach i wpłacić dolary zamiast pln?
Czy osoba z większym niż przeciętne doświadczenie może się wypowiedzieć czy jest sens wchodzić teraz do tego wagonika #gme #gielda i jeśli tak to kiedy (początek sesji czy później?


@HotlineBling: Short Squeeze się jeszcze nie zakończył. Akcje mają szansę skoczyć i powyżej 1000$ ale nikt Ci tego nie zagwarantuje.

Po tej cenie to jest ryzykowne zagranie, ale dające szanse na spore zyski w bardzo krótkim czasie.

Biorąc pod uwagę jaki hype
ja siedzę i trzymam.

@rzep: przy okazji, z czystej ciekawości (ja nie gram), miewasz takie momenty zawahania w ciągu dnia: "Kurde a może jednak zamykać już"? Czy raczej nie
@Maaciex: Zdaje się, ze taka możliwość prowadzenia konta w pln niebawem się skończy. od marca revoult zamyka konta w pln

@wyleszczony kurs gme wydaje się silna spekulacja i czegoś podobnego nie widziałem u Apple, Tesli czy innych dużych spółek. Od dzisiaj startuje z lektura finansowej fortecy i mam nadzieje ze to pozwoli mi na złapanie podstaw :)

@rzep wyżej kolega pisał ze na 5 funduszy już 3 wyszły wiec powstaje pytanie
@spere: No jasne, że są. Ale na giełdzie trzeba grać na spokojnie - zainwestowałeś w jakimś celu, to trzymasz, a nie sprzedajesz przy pierwszym spadku.

Wiadomo, że jak się gra na penny stockach na pump&dump to robi się 30-50-100% i wychodzi. Ale tu jest gra pod pewną strategie i ona jeszcze się nie spełniła.