Wpis z mikrobloga

@vitkac: Bawi mnie to, że ludzie mają czas i chęci walczyć o swoje prawa światopoglądowe, ale nie przeszkadza im, że są #!$%@? gospodarczo. Gdyby to był protest odnośnie sprzeciwu wobec faktu, że rząd im dowala co raz to nowe podatki, to sam bym tam stał, a tak to zostaje mi się śmiać. Zwłaszcza, że rozwiązaniem ich problemów jest wycieczka do Czech, jak będzie potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°
@vitkac: Jestem pewien, że pełne prawo do aborcji sprawi, że obywatele będą mniej biedni xD

@r4do5: Wiem, tylko co można tak naprawdę z tym zrobić jak naród głosuje jak głosuje? Oni i tak te protesty mają w dupie, a tak przynajmniej może być taką obywatelkę stać na załatwienie sprawy we własnym zakresie, w jakimś normalniejszym kraju.
@TovarischHardbassov: #!$%@? daje głosowanie inaczej. Jestem przekonany, że jakby rządziło PO to nie byłoby lepiej. Zawsze głosowałem na Konfederację, teraz gdy są w sejmie to jestem totalnie zawiedziony. Już więcej rigczu mieli Kukizowcy. Totalnie nic pożytecznego nie zrobili, stosują taktykę, żeby jak najwięcej #!$%@?ć z mównicy, zamiast skupić się na ważnych sprawach.

Swoją drogą już lepiej było głosować na Zandberga niż na PiS. Podatki obiecywał takie same jak są teraz a
@vitkac: Właśnie o tym pisze cały czas, tylko nie wprost xD Brak np. podatku dochodowego (albo cukrowego, albo jakiegokolwiek innego) sprawia, że masz wieksza siłe nabywcza jako obywatel. Pozornie dużo sie nie zmienia, ale może przesunać sie granica osób które moga potencjalnie sobie pozwolić na taki wyjazd.

@r4do5: To, że żadna partia w tym chorym kraju nie ma racji bytu to wiem doskonale. Tylko, że coś zmienić można co najwyżej
@TovarischHardbassov:
Ale wiesz, że w społeczeństwie jest z kilkadziesiąt procent takich ludzi, którzy w dupie mają sprawy, finansowe, gospodarkę, czy nawet własne zarobki i finansowe. Po prostu się tym nie przejmują.

Chociażby ludzie, którzy zostają nauczycielami. Nie można ich przyrównać do kogoś kto znalazł się w przypadkowej pracy za najniższą, bo skończył tylko podstawówkę. Oni włożyli wysiłek, wykazywali się konsekwencją przez 5 lat, świadomie dążyli do tego, żeby wykonywać taki zawód,
@r4do5: Wiem, ale co ja z tym zrobie ¯_(ツ)_/¯ To nie jest ani moja, ani ich wina, że ich praca jest wyceniana tak nisko, mimo wysiłku jaki jest w nia wkładany.

Chociaż jest jeden element wspólny z uczestnikami strajku kobiet. Strajki nauczycieli rzad też ma w dupie.
@TovarischHardbassov: Za bardzo skupiłeś się na 2 części komentarza. Chodzi o to, że w niektórych zawodach, gdzie jest dość wysoki próg wejścia i dość niskie zarobki jest nadreprezentacja ludzi, którzy niewielką wagę przykładają do finansów.