Wpis z mikrobloga

Mireczki kupiłem szosę z hamulcami tarczowymi Shimano 105/BR-R7070. O ile tył działa bez zarzutu, to przód jest bardzo słaby i mega piszczy. Kupowałem przez Niemiecki sklep i po napisaniu do supportu, polecili mi, żebym oddał rower do jakiegoś lokalnego serwisu na wymianę płynu i odpowietrzenie, a oni zwrócą mi pieniądze.
Dziś odebrałem rower i nie widać dużej poprawy. Jeśli nacisnę klamkę kilka razy, to hamulec jest nieco lepszy, jednak nadal nie taki jak z tyłu i dalej piszczy.

Rower jest nowy, zrobiłem nim dopiero jakieś 5 km. Spotkał się ktoś z czymś takim? Myślicie, że hamulec ma szansę się jeszcze dotrzeć? Chciałbym uniknąć wysyłki roweru do sklepu, bo zajmie to sporo czasu.

#szosa
  • 9
@tusk: to oddaj teraz do jakiegoś co się zna, albo Ci ktoś w serwisie powie z czego to wynika. Oddałeś do serwisu, który wziął, zrobił to co chciałeś i oddał bez słowa wyjasnienia. Bez sensu. Skąd jesteś?
@tusk: ja widzę 2 różne sprawy
- piszczy raczej dlatego, że nie jest dotarty*
- a może być słaby dlatego, że jest zapowietrzony - co serwis powinien łatwo usunąć.

*) jest też kilka opcji - np tarcze wpadają w wibracje bo np są krzywe lub niedokręcone.

Zjedź z dobrej góry to się dotrze pewnie po 50-100 metrach.
oddał bez słowa wyjasnienia


@goedenavond: Kurde zapomniałem dopisać, Pan z serwisu powiedział, że jak przelewał płyn, to miał wrażenie, jakby strasznie wolno spływał, tak jakby w przewodzie była jakaś przeszkoda. Tylko nie chciał rozbierać układu, bo mógłbym wtedy stracić gwarancję.

Zjedź z dobrej góry to się dotrze pewnie po 50-100 metrach.


@panato: Problem jest taki, że siła hamowania jest znikoma, nie jestem w stanie zatrzymać się, hamując tylko przodem. W
przód jest bardzo słaby i mega piszczy.


@tusk: piszczy - najpewniej tarcza jest zatłuszczona, może być, że i klocki uległy zabrudzeniu. Przeważnie wystarczy je "wygrzać". Ja to robię tak: biorę fajną górkę (~2km z jakieś 6-10%), po czym jazda góra i dół. W dół z lekko naciśniętym hamulcem. Ważne aby drugi hamulec trzymał dobrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tusk: bardzo kiepska, pierwsze kilometry to smierc w oczach ;) potem spowalniacze ale po 100km elegancko hamują do dziś(tektro) natomiast w gravelu hamulce się dotarły praktycznie po pierwszych kilku hamowaniach( grx)
piszczy - najpewniej tarcza jest zatłuszczona, może być, że i klocki uległy zabrudzeniu


@jagodowy_krol: Wcześniej przejeżdżałem chusteczką po tarczy i nie było żadnych tłustych śladów, ale spróbuję tego patentu z górką
@tusk: miałem identycznie z hamulcem w MTB (po naciśnięciu klamki do końca hamował tak na 5%, po sekundzie zaczynał się pisk, dużo gorszy niż taki typowy przy mokrej tarczy). Też był to nowy rower, nic nie zmieniało się wraz z docieraniem. Odtłuszczałem tarczę, szlifowałem klocki i nic nie pomagało. Też już obstawiałem działanie samego układu, ale wystarczyło wymienić klocki, najwyraźniej były zatłuszczone dość głęboko. Od tego bym zaczął i w Twoim