Wpis z mikrobloga

MIreczki z tagu #motoryzacja mam do wydania 25000 zł na zakup auta. Co byście bardziej polecali? Honda Accord silnik 2.0 lub 2.4 155/190km lub mitsubishi lancer 1.8 145km, oczywiście benzyna.Ssam już nie wiem bo widzę się w obu autach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że polecacie jakiegoś innego sedana do 25tys. Użytkowość schodzi na drugi plan bo nie mam rodziny itp, ważne aby autkiem się fajnie jeździło.
#honda #mitsubishi #samochody #pytanie
  • 17
@Gr888: W sumie oba są spoko i oba są podobne. Wydaje mi się, że Mitsubishi jest odrobine większe (z głowy pisze) i wydaje mi się, że możesz w tej cenie znaleźc odrobine młodszy egzemplarz. Ja bym szukał i brał co się pojawi pierwsze bo trzeba będzie poświecić sporo czasu żeby nie kupić spawanego szrota od handlorza
@Gr888: nie wiem czym do tej pory jeździłeś, ale powinno wystarczyć. Wydaje mi się też, że Mitsubishi jest lepiej wytłumione w środku, w Hondzie mi to mocno przeszkadzało. No iz teg oc owiem oba mają twarde zawieszenia
@Gr888: O Jezusie ale i sie powaliło, nie wiem czemu czytalem Accord a myślałem Civic. Accord ma na pewno miękcejsze zawieszenie niż Mitsubishi i jest też lepiej wytłumiony niż Civic :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aerwin: @wycz: a co sądzicie o silnikach hondy. Prawda że są tak wytrzymałe jak wszyscy mówią? Szczerze mówiąc nie znam się na mechanice a w rodzinie brak mechanika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gr888: k20a2 w moim dochodzi do 300k bez remontu. jedynie rozrusznik i czujnik spalania stukowego trzeba było wymienić. olej oczywiście bierze ale żadnych dramatów
@Gr888: to w sumie zależy od preferencji 2.4 w miescie pewnie moze łyknac nawet 15 litrów a buda nie jest aż tak ciężka żeby nie chcieć 2.0. to nie jest tez w żaden sposób sportowe auto wiec ta pojemność ewentualnie można wykorzystać gdzieś w trasie. w 2.0 będzie tez większy wybór. oczywiscie zakladam ze piszesz o 7gen ktory ma k20 bo w 8 generacji były juz silniki r20 ktore sa zupelnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gr888: skoro nie masz rodziny to po co Ci sedan ? Szukaj jakieś kupę, kabrio, hot hacz. Lancer jest nudny do bólu. Accord 2.4 mi pali jakieś 11-12 po mieście z lekkimi modami na 220km.
@Gr888: zdecydowanie Accord VII 2.4. Nie wiem natomiast czy wyłapiesz zadbanego do 25k zł, będzie to coś z pierwszych lat produkcji. Spalanie jak smok, ale coś za coś. Za te pieniądze wybrałbym 2.0, chyba że dorzucisz jeszcze 5k zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gr888: zwróć uwagę, że auto jest do opłat, a więc też akcyzy 18,6% i uwzględnij w cenie. Tutaj korzyść dla 2.0, bo chyba się zmieści na małej stawce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gr888: nigdy nie kupuj czerwonej hondy w kolorze Milano Red, płowieje i robi się różowa w normalnym świetle, nie da się nic z tym zrobić jedynie drugi lakier. Auta w tym kolorze są niesprzedawalne w normalnych pieniądzach chyba że trafisz jelenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gr888: I jak kupiłeś coś? Przemyśl jeszcze S60 w silniku 2.3T/2.4T. W tym budżecie manual, wytrzymały i naprawde zbierający się motor. A i bardzo wygodne :))