Wpis z mikrobloga

Gram sobie od dwóch dni na PS5 i powiem tylko, konsola jest epicka, a XSX(którego też lubię) się chowa, ale mówienie, że DualSense jest lepszy od MS controllera, to jakieś nieporozumienie, wibracje są leciutkie, w porównaniu do tych co są na padzie od MS. Byłem mega zawiedziony. A Adaptacyjne trigery bardziej mnie wku#wiają niż zadowalają. Myślałem, że będzie to spory opór, a jest on leciutki. No reasumując DualSense jest może i lepszy od DS4, ale nadal nawet nie jest mu blisko od odpowiednika od MS.
#ps5 #xboxseriesx
  • 14
@mikorys: co masz na myśli mówiąc, że się chowa? :) Bo ja uważam wprost przeciwnie. Mój ezgemplarz PS5 był głośny (dużo głośniejszy niż cichutki XSX), pady ma MS wygodniejsze, quick resume daje radę mega. System jest o wiele ładniejszy i bardziej intuicyjny w PS5, to fakt. Triggery bardzo fajne, ale na dłuższą metę męczą i wyłączyłem je od razu jak się tylko dało.
@kuta_senator: No cóż, podobno to loteria, moje PS5 jest cichutkie, a co ma takiego PS5? Czego nie ma XSX. Pomijając exy, to ultra intuicyjny system, do tego z XSX, też da się przyzwyczaić, ale jak człowiek korzysta z PS5 to ma wrażenie że to produkt premium, a na XSX czuje się jakbym jeździł zwyczajnym oplem, nie ma szału ale działa.
No i czas spędzony na danej giereczce niby, xbox to też
@rtone: Imo - epicki jest chociażby sam fakt, że PS5 to jest faktycznie coś nowego. Nowe UI, nowe menu, nowy pad, praktycznie wszystko nowe. W XSX natomiast wszystko zostało praktycznie po staremu. Stare UI, stare menu, stary pad. Sony się nawet wysiliło na takiego Astro (hehe, ale to przecież tylko durny robocik, którego się przechodzi w 3 godziny). Na XSX nawet takiego 'durnego robocika' nie przygotowali, a ten kto
@Ryszardzislaw: Ok rozumiem, znam ten argument z systemem. Do mnie to kompletnie nie przemawia, wolę ewolucyjny rozwój UI i rozumiem MS który woli utrzymywać 1 system, aktualizować go na żywo i dawać klientom płynne przejście. Ludzie też to lubią co pokazuje np Apple. Inna sprawa, że UI na XSX był dla mnie nowy i zdecydowanie wolę go niż PS4. PS5 nie posiadam, ale wydaje mi się zbyt bajeranckie, z grafikami z
@rtone:

wolę ewolucyjny rozwój UI i rozumiem MS który woli utrzymywać 1 system, aktualizować go na żywo i dawać klientom płynne przejście

Tylko, że Ty właśnie praktycznie opisałeś PS5. :) Mimo, że 'system' na PS5 jest zmieniony, ogarnięcie go zajmie max kilka minut zarówno użytkownikom starych konsol od Sony, jak i nowym - to jest właśnie płynne przejście. Ogarnięcie systemu w XSX (mimo, że jest stary) zajmuje niektórym dużo czasu i
Dla mnie nowa generacja konsol MUSI dostarczyć czegoś nowego


@Ryszardzislaw: To jest Twoja potrzeba, pomyśl że ludzie wydają 5k na nowy iPhone który działa i wygląda (prawie) dokładnie tak samo jak ich stary i jeszcze się cieszą że wszystko się przeniosło i niczego się nie muszą uczyć od nowa. Ja kupuje podejście MS bo UI obecnie się rozwija ewolucyjnie, setkami małych zmian na bieżaco testowanych, a nie jedną dużą aktualizacją raz
@rtone: Pytałeś o 'epickość' to Ci odpowiadałem biorąc pod uwagę tylko ten 'czynnik'. Czyli tak jak powiedziałem - kupując i odpalając konsolę Sony po prostu czujesz, że masz do czynienia z nowym sprzętem nowej generacji konsol, czujesz tą ... 'epickość'. Microsoft takiego uczucia Ci swoim podejściem nie zagwarantuje - nie ważne czy ich podejście podoba Ci się bardziej czy mniej. To jest po prostu wciąż tylko to samo, tylko trochę lepsze
@Ryszardzislaw: Mogę to samo powiedzieć - otwierając XSX czułem że to high-end, bardzo ładnie zapakowany, świetnie wykonany sprzęt. Ciężki, z dobrego matowego plastiku, z genialnym designem (zwłaszcza w środku, co widziałem tylko na filmach ale wciąż cieszy). Włącza się bardzo szybko, jest responsywy, bezgłośny stojąc 1m od kanapy. Szybkość wczytywania gier, sejwów, szybkiej podróży w grach itp cały czas robi wrażenie. Na PS4 mam kilka gier do ogrania ale dosłownie nie
@rtone:

Mogę to samo powiedzieć - otwierając XSX czułem że to high-end, bardzo ładnie zapakowany, świetnie wykonany sprzęt. Ciężki, z dobrego matowego plastiku, z genialnym designem (zwłaszcza w środku, co widziałem tylko na filmach ale wciąż cieszy). Włącza się bardzo szybko, jest responsywy, bezgłośny stojąc 1m od kanapy. Szybkość wczytywania gier, sejwów, szybkiej podróży w grach itp cały czas robi wrażenie

Tylko, że... to nie jest odpowiedź na mój argument. Ba,
@Ryszardzislaw: Masz racje, nie mamy co dalej dyskutować kolego, cieszy mnie że masz do dzisiaj poczucie epickości, miłej zabawy, ja również jestem zadowolony z wyboru konsoli więc każdy jest szczęśliwy.