Wpis z mikrobloga

PROSZĘ POMOCY!
Może to pytanie nie na tym forum, ale pierwszy raz wypowiadam się w necie. Potrzebuje pomoc, skoro lubicie programować to i musicie się trochę znać na kompach, telefonach itp. Jakieś pojęcie z informatyki macie pewnie większe niż ja xD wiec już mówię o co chodzi. Facebook.
Chodzi o to ze aplikacja Fb działa normalnie, wszystko jest ok i na swoim miejscu. Ale gdy otworzyłam Chrome i chciałam na przeglądarce odpalić swojego Fb, wskoczyła mi strona Turecka z profilem jakiegoś Turka. Na tym profilu nic nie ma. Żadnych info, zdjęć, znajomych, zero. Weszłam wiec w ustawienia- ustawienia konta- informacje osobiste- informacje kontaktowe żeby sprawdzić co kolwiek czy ktoś uzupełnił info. No i okazało się ze główny e-mail (zatwierdzony) należy do mojego chłopaka. Drugi mail czekający na zatwierdzenie jest tego Turka. I właśnie to jest dziwne.. Co robi e-mail mojego chłopaka na tego kogoś koncie, w mojej przeglądarce Chrome??? Czy to możliwe ze mam wirusa w IPhonie? Czy może tylko na Fb lub Chrome? Jeśli ktoś coś wie lub miał coś podobnego albo po prostu się zna, niech się odezwie, bo ja to od zmysłów odchodzę już ☹️
#programowanie
  • 17
Może twoj chłopak ma fake konto założone na Turcję (może brak potrzeby weryfikacji telefonem przy rejestracji konta)?
Takie konto to stalkingu czy wrzucania śmiesznych obrazków z papieżem?
@Szczepan535: Ta sytuacja nie zachęca do spokoju - ja bym się raczej obawiał gdyby ktoś na moim telefonie robił takie rzeczy - rada na przyszłość -
1. nie dawaj telefonu chłopakowi do zabawy.
2. zastanów się czy jest to człowiek godny zaufania.
3. wyczyść pamięć podręczną chrome.
4. zmień hasło do facebooka i telefonu (jeśli go podałaś chłopakowi)
@brightit: Czyli to on założył to konto na moim telefonie? Wchodząc na Fb w Chrome odrazu loguje się na tym właśnie kacie. Jestem „Noga” z Informatyki itp. Nie rozumiem po co miałby takie konto zakładać i kłamać ze nie wie sam dlaczego tam jest jego e-mail.
Dasz radę mi to trochę rozjaśnić?
Czyli to on założył to konto na moim telefonie?

@Szczepan535: Ciężko na 100% oskarżyć kogoś, ale wszystko na to wskazuje.

Nie rozumiem po co miałby takie konto zakładać

na to sama musisz sobie odpowiedzieć... może z nudów, dla zabawy a może miał inne zamiary... w każdym razie powina Ci się zapalić czerwona lampka...

Dla świętego spokoju zrobił bym reset Iphone'a (ustawienia fabrycznych) i potem aktualizacje i ustawienie silnego hasła na facebook