Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Wkurza mnie jak rozwiązuje sobie zadania taktyczne, siedzę nad jednym kilkanaście minut bo osobiście nie widzę jakiejś fajnej rekompensaty. I co? Patrzę rozwiązanie z tyłu i jest wariant który znalazłem od razu. Natomiast widziałem lepszy ruch którego nie uwzględniono w książce. Już jestem stiltowany, patrzę na analizę na kompie i miałem rację ¯\_(ツ)_/¯ białe mogą zagrać coś innego i mieć stratę jedynie pionka a nie wieży którego nie uwzględniono w książce.
To nie pierwszy raz tak mam, chociaż w tej książce akurat jest wysoki poziom zadań to i tak jest to bardzo wkurzające.

Tutaj to zadanko. Czarne na posunięciu.

Motyw: podwójne uderzenie.

#szachy
JakTamCoTam - Wkurza mnie jak rozwiązuje sobie zadania taktyczne, siedzę nad jednym k...

źródło: comment_1611795790T2OMzGPnRtVkYrjhY97upL.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Mesj-asz: 1400 na chesscom w rapidzie, 2300 w taktyce a idzie mi #!$%@? oczywiście. Nie umiem grać w tą gierkę.

Natomiast taktyki w książce bywają łatwe tak, że zrobię wieżę w parę sekund, albo trochę dłużej króla a bywa tak, że zatrzymam się chwilę na zwykłym pionku/gońcu, więc nie jest to łatwa. Ja zakładam sobie godziny treningu taktyki dziennie i przez ten czas przerabiam około dwie strony. Zależy od szybkości. Jak
  • Odpowiedz
No i trafił mi się istny błąd z matrixa gdzie trener na spotkaniu na zumie pokazał kombinację i dzień później ta sama pozycja w książce...
  • Odpowiedz