Wpis z mikrobloga

#chwalesie

tldr


Minęło 8 miesięcy od tego wpisu, gdzie chwaliłem się nagraniem z konkursu, na którym zajęliśmy 3 miejsce. Dużo się od tego czasu działo, i po wielu trudach udało nam się nagrać i wydać naszą debiutancką płytę ( ͡ ͜ʖ ͡)

Nagraliśmy na płycie wyłącznie muzykę polskich kompozytorów, większość rzeczy raczej mniej znana, oprócz 2 utworów Chopina (Preludium Deszczowe i Walc cis-moll). Oprócz tego A. Tansman (premiera utworu, który przeleżał w szufladzie jakieś 30 lat), R. Ryterband i G. Jurczyk. Zapraszam do słuchania na spotifajach, tidalach i innych youtubach - https://ffm.to/allapolacca
A jak ktoś ma chęć na fizyczny krążek to do kupienia tutaj: https://achduo.com/album/1835799/alla-polacca

Covid nam oczywiście bardzo utrudniał to przedsięwzięcie, bo mieliśmy nagrywać w sierpniu, ale harfistka trafiła na kwarantanne parę dni przed nagraniem xD a mieliśmy zarezerwowaną z dużym wyprzedzeniem świetną salę koncertową w Filharmonii Świętokrzyskiej.
Później oczywiście był problem, żeby coś znaleźć (w nagraniach klasycznych musi być najlepiej duża sala koncertowa z odpowiednim pogłosem, nie może być to małe studio nagraniowe), bo wszystko było zajęte, albo nie chciano nam wynająć sali z powodu covida i już dość zrezygnowani byliśmy, bo terminy goniły. Na szczęście w ostatniej chwili jakimś cudem udało się na początku listopada znaleźć ekstra salę (picrel w komentarzu) i nagraliśmy.


#rozdajo 2 egzemplarze płyty, zielonki out, losowanie 30.01 o 21:00 spośród plusujących, wysyłka na mój koszt

#muzyka #muzykaklasyczna #gitara #chopin
pankos - #chwalesie 

tldr
SPOILER

Minęło 8 miesięcy od tego wpisu, gdzie chwal...

źródło: comment_1611743720cwA8LiYDVthrihDMR5nurB.jpg

Pobierz
  • 52
No cóż, przyznam, że preludiów Chopina nigdy nie słuchałem w aranżacji innej, niż na fortepian, a tu okazuje się jak widać na załączonym obrazku, że w wersji na gitarę i harfę niczego bynajmniej nie tracą :)
Wielkie gratulacje! Mnie zawsze fascynował klasyczny fingerstyle, zwłaszcza, że nigdy nie umiałem go sam opanować ;)
@zolwixx: okropnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) no chyba że przy nagrywaniu właśnie

@dinkum: heh, zamówić można, ale dostarczenie potrwa trochę dłużej, bo trzeba zebrać oba podpisy, a mieszkamy spory kawałek od siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jest do zrobienia

@Kubsondupson: dzięki!

@Mr_Hand_of_Fate: już za czasów Chopina powstawały wersje jego utworów na gitarę, najpopularniejsze Jana Nepomucena Bobrowicza (polskiego wirtuoza gitary
Jeszcze mała prośba dla Mirabelek i Mireczków słuchających na spotifaju - jak Wam się podoba jakiś utwór, to będę bardzo wdzięczny za dodawanie do ulubionych i na jakieś swoje playlisty, ponoć to działa na magiczne algorytmy tego serwisu, a nie ukrywam, że z dość niszową muzyką klasyczną ciężko tam się przebić ( ͡° ͜ʖ ͡°)