Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bratkello @sajnguri800 @p____w : metro też ma swoją ograniczoną przepustowość. Po prostu irytuje mnie totalny brak urbanistyki. Nagromadzenie biur w jednym miejscu generuje szczyty komunikacyjne, za którymi infrastruktura nigdy nie nadąży. Dodatkowo takie miejsce wymiera po godzinach pracy. Na szczęście powstają już inwestycje gdzie są mieszane funkcje mieszkaniowe, biurowe i usługowe, jak. np centrum koneser, port praski czy ec Powiśle. No ale do tego potrzebne są plany zagospodarowania przestrzennego.
  • Odpowiedz
@Projekt_Inwestor: Porażka. Ghelamco zniszczyło potencjał Ronda Daszynskiego swoimi klocami z najprostszą, najtańszą, szklaną elewacją.

A już zupełnie inną kwestią jest cebulactwo Ghelamco, które skąpi dofinansowania dla wyremontowania elewacji kamienicy przy swoim „nowoczesnym”, żwirowym Placu Europejskim.
  • Odpowiedz
No ale do tego potrzebne są plany zagospodarowania przestrzennego.


@Szymson: Tyle że tam jest mpzp. Wieżowiec nie będzie budowany na WZ.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: Mi się właśnie podobają takie proste bryły, np. jak Cosmopolitan przy Twardej 2/4. Dobrze, że przysłonią trochę Warsaw Spire. Parę lat temu gdy to Spire jako jedyne było skończone, to patrząc od strony placu Zawiszy w tamto miejsce - można było się poczuć jak w jakimś Nowosibirsku, czy innej Astanie. Prosta bryła ma ponadczasowy wygląd. Spire może być za 15 lat postrzegane za gargamela, tak jak dzisiaj Atlas Tower
  • Odpowiedz
@Mjj48003: Proste bryły nie są złe i potrafią być ponadczasowe - tak jak Marriot i LiM. Problemem Ghelamco jest wtórność. Ostatnim odważnym projektem był Spire. Reszta to niestety kopiuj wklej. Z odległości niestety zlewają się w jedną niebieską masę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DartNorbe: Dla mnie lepiej bezpieczne kopiuj - wklej niż nieudana, obskurna 170 metrowa bryła (albo jeszcze większa - patrz Złota 44) Może po prostu wieżowce się już obyły i są czymś normalnym. Już nie szalejemy z projektami jak w latach 90 - 00.
  • Odpowiedz