Wpis z mikrobloga

Wojciech Kwaśniak, który jako wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego wykrył nieprawidłowości w SKOK-u Wołomin i został za to niemal śmiertelnie skatowany przez bandytów, odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków w tej sprawie. To efekt śledztwa z politycznymi naciskami.
– Teraz będę występował w dwóch sądach w tej samej sprawie, ale w różnym charakterze. W jednym jako oskarżony o rzekome zaniedbania w sprawie SKOK-u Wołomin, w drugim jako ofiara zamachu zleconego przez działającą w tym SKOK-u grupę przestępczą. Zważywszy, że oba sądy znajdują się w Warszawie i dzieli je około 5 km, może by tak połączyć obie sprawy w jedną? – ironizuje Kwaśniak.
Dokonany na niego w 2014 r. zamach był pierwszym od lat tego typu aktem przemocy wobec urzędnika państwowego w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków.
Ciosy pałką teleskopową
16 kwietnia 2014 r. bandyta wynajęty przez ludzi z zarządu wołomińskiego SKOK-u próbował zabić Kwaśniaka ciosami pałki teleskopowej. Katowanego urzędnika uratowało pojawienie się sąsiada. Wiceszef KNF z ciężkimi uszkodzeniami czaszki i połamanymi kośćmi dłoni długo leczył się w szpitalu. Do pracy wrócił po kilku miesiącach.
Dziś Kwaśniak jako ofiara występuje w trwającym szósty rok procesie sprawców. Od 2018 r. z powodów proceduralnych sprawa musi zacząć się od nowa. W tym czasie z aresztu zwolniono zamachowca (dziś nie wiadomo, gdzie przebywa) i zleceniodawców.

Ale jednocześnie urzędnik zasiądzie też na ławie oskarżonych. Przekazanie do sądu aktu oskarżenia Prokuratura Regionalna w Szczecinie ogłosiła 21 stycznia. Razem z byłym szefem KNF Andrzejem Jakubiakiem i czterema innymi byłymi urzędnikami Komisji Kwaśniak ma odpowiadać za to, że za późno powołali zarządcę komisarycznego SKOK-u Wołomin i zawiesili działalność tej Kasy. Tym samym mieli dokonać "niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści".

O jaką korzyść chodzi, nie wiadomo. – Moja korzyść jest dokładnie wymieniona na kilku stronach obdukcji lekarskiej – podkreśla Kwaśniak i dodaje: – Gdy prokuratura ogłosiła, że kieruje akt oskarżenia, poczułem się odarty przez moje państwo z wszelkiej czci. Tak odpłacono mi za 30 lat pracy.

Znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/5923769/pis-msci-sie-za-skoki-akt-oskarzenia-wobec-kwasniaka-ktory-wykryl-tam-przekrety/

#neuropa #bekazpisu #polityka
  • 2