Wpis z mikrobloga

#pracbaza #studbaza #bhp
Jak wyglada w Polsce rynek pracy dla Inspektorów BHP i Inspektorów Pożarowych Czy osoba swieżo po studiach w tym kierunku (mgr bezp. I higieny pracy) + aktualny kurs inspektora pożarowego (ten z csp) ma szanse dostać prace bez doświadczenia ? Czy najpierw rok jakiegoś stażu lub wiecej? Ktos pracuje w zawodzie i sie wypowie ? Ewentualnie na jakie jeszcze stanowiska można aplikować z takim wykształceniem?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matnos: tak jak mówi @Wsciekle_piesci_meza: łatwo nie będzie. Nie wiem w jaką branże celujesz, ja powiem Ci ze z mojego punktu widzenia od 2013 bhp w budowlance, też nie jest łatwo. jest praca i słabe pieniądze najczęściej. Generalnie rynek jest zepsuty. Ja startowałem w pierwszej pracy za 5k netto i mieszkanie. Teraz nikt tyle nie da nikomu na start. Łap na rok coś blisko domu żeby speca zrobić i ograniczyc
@jarezz
@Wsciekle_piesci_meza
Chyba nie stać mnie na rok pracowania za prawie darmo i trzeba coś innego pomyśleć. Ogólnie ja w automotive celuje bo mam inżyniera produkcji wiec fajnie by było połączyć te dwie rzeczy ale szukam też coś związanego z inspektorem pożarowym bo wiem, że nie każdy ma ten kurs więc może to być jakiś dodatkowy plus..
@matnos: To zrób podyplomówkę z BHP i jak pracujesz w branży (inż. produkcji) to łatwiej będzie przejść do działu BHP. Nie chwal się zbytnio kursem inspektora ppoż. Jest to fajny papier, ale jeżeli nie masz doświadczenia (IBP robiłeś w ramach egzaminu lub w ogóle) to mogą wrzucić Ciebie na minę.
Automotive to specyficzna branża. Ciekawie jest słuchać kolegi, który mówi, że 4 minuty awarii (tzn. przestoju) kosztowały 60 tys ( ͡
@Wsciekle_piesci_meza nie nie ja nie pracuje w zawodzie - mam dwa tytuly inzynier produkcji (kieruniek inzyniera produkcji na stud) i magister bezpieczenstwa i higieny pracy (kierunek inzynieria bezpieczensta i higieny pracy specjalnosc bhp) to potrzebuje jeszcze podyplomowki? IBP robilem z egzaminem w csp (2 k chyba tsn kurs kosztuje i jest wazny 5 lat) na mine czyli beda chcieli miec kogos na kogo zrzuca odpowiedzialnosc w razie czego dobrze rozumiem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matnos: nie musisz robić podyplomowych. Ja miałem ppoż i nie przedłużałem. Nie przydał się oficjalnie i zbytnio się nie chwaliłem. Idź do roboty jako inż i załatw sobie kawałek etatu np 1/16 jako bhp. Po roku masz specjaliste i robisz co będziesz chciał dalej.
@matnos: Ok, myślałem, że dopiero myślisz nad BHP

Na minę czyli dostaniesz stary budynek o obszernej dokumentacji z brakami oraz wieloma nieprawidłowościami. Najzabawniejsze jest wyznaczanie stref pożarowych w takich budynkach.