Wpis z mikrobloga

Mam problem. Na postoju zacząłem czuć z nawiewów gaz. Tak na węch :) jest on z okolic elektrozaworu Valtek. Wcześniej wymieniałem żarówkę i musiałem zdjąć obudowę filtra powietrza. Oparłem ją właśnie o ten elektrozawór. Chyba się coś naruszyło i lekko czuć gaz. Teraz pytanie. Są tam dwie redukcje? Na zdjęciu strzałki. Czy powinny one być skręcone na maksa? Lekko już próbowałem pokręcić nimi to szły lekko. Tak ma być? Mogę je dokręcić do oporu? Są tam jakieś uszczelki? Gaz czuć ewidentnie z tej okolicy. Musiałem wcześniej coś naruszyć, ale boję się tego tykać bardziej zdecydowanie, więc pytam. Wieczorem sprawdzę pianką szczelność i wtedy będę pewien czy to tam. Pytam zawczasu, czy te redukcje mogę ruszać gdyby to faktycznie było tam.
#lpg
Helio - Mam problem. Na postoju zacząłem czuć z nawiewów gaz. Tak na węch :) jest on ...

źródło: comment_1611648759FVm5yRFbnmfWrOy0b568GR.jpg

Pobierz
  • 4
@Helio: One są uszczelniane na stożku i jak są luźno to będzie nieszczelność. Choć niektórzy dają taśmę teflonową na gwint aby lepiej uszczelnić.
EDIT: Dokładnie w tym miejscu jest na baryłce (ale też luźno nie może być) a o tej taśmie mówiłem w przypadku nypli. Bo w przypadku docisku na baryłce to plastyczność baryłki przeciwdziała nieszczelnościom i odkręcaniu się.
@Helio: Jak będziesz dokręcać to trzymaj kluczem aby ta część zaznaczona prawą strzałką nie kręciłą (bo będzie skręcać przewód) a docisk zaznaczony lewą strzałką dokręcasz (tylko z umiarem).