Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: Czyli robisz sobie jaja i nie szukasz faktycznej pomocy w zmianie ikony? Bo mógłbyś np. zrobić skrypt AutoHotKey który zrobi to samo co ten plik .bat i potem skompilować to do pliku .exe z własną ikoną, ale widzę że ci nie zależy na rozwiązaniu tego problemu.
@supra107: zauważyłem że w programie graficznym Krita jest możliwość zapisania pliku w formacie .ico i stąd pomysł żeby w jakimś losowym śmieciowym pliku zmienić ikonę
I nie nie ma to żadnego celu zrobiłem to dla samego faktu zrobienia czegoś ;)
@Rustyyyy: Ja to ikonki robię albo w Paint.net albo w GIMPie, Krita nie nadaje się do takich typowo technicznych prac graficznych. ;)
Przykładowo w GIMPie możesz wrzucić standardową ikonę folderu Windowsa 10 (wyjmij z imageres.dll używając IconsExt), następnie porobić grupy, jedną dla każdego rozmiaru, i pododawać puste warstwy dla każdego rozmiaru, zachowując jednolity rozmiar warstw. Potem na każdą pustą warstwę nakładasz kolor, i przy każdej takiej warstwie zmieniasz mieszanie tak, aby
@Rustyyyy: To ikonkę zmienisz tylko na skrócie albo na folderze, na zwykłym pliku nie zmienisz. Ale polecam ogarnąć ideę robienia ikonek w GIMPie na podstawie tego pliku. Każda warstwa czy też zbiór warstw o danym rozmiarze to jedna ikona. Windows ma ich trochę nad wyrost, wystarczy ci 16x16, 24x24, 32x32, 64x64, 128x128 i 256x256.