Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja #mangowpis

Są jakieś tytuły pokazujące w złym świetle (jeśli pokazują prawdziwą cechę, to chyba można powiedzieć, że "w prawdziwym świetle") Japonię, Japończyków? Może być pokazanie polityków, ale też zwykłych ludzi, np. rasizm itp. Jeśli tytuły historyczne, to im bliższe prawdy tym lepiej.

Kiedyś któryś Mirek polecał tytuł, który nawet zacząłem oglądać, ale potem jakoś zapomniałem o nim, gdzie w Japonii pojawia się portal do świata fantasy i wojsko wkracza do tego świata. Tam politycy pamiętam, że zostali pokazani jako dosyć agresywni w swoich decyzjach.
Gatunek dowolny, nie muszą być tam walki

Ośmielę się zawołać @kinasato ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@nosacz_ninja: Tak ogólnie to jest cała masa tytułów pokazujących Japończyków jako tych złych, choć może lepiej by pasowało ludzi bądź jednostki w społeczeństwie. Handel ludźmi, znieczulica, dręczenie (tego to jest pełno), wykorzystywanie biedniejszych, gwałty itp. itd. Zwykle są to poboczne tematy, albo jakby punkt zapłonowy historii.
W tej chwili jakoś bardziej umiałbym wymienić mangi.
Akumetsu - zepsucie polityków
Prophecy - wykorzystywanie ludzi
Disappearance Diary - bezdomność (Gorąco polecam bo autor potrafi
@kudlaty_ziemniak Tak, to to. Kiedyś obejrzę w końcu całe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A któraś z tych mang ma ekranizację? Jakoś nie jestem przyzwyczajony do czytania mang (może czas to zmienić...). Moja przygoda rozpoczęła się i poprzestała na anime. Dzięki za tyle tytułów. To o tej bezdomności sprawdzę w pierwszej kolejności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A któraś z tych mang ma ekranizację?


@nosacz_ninja: https://myanimelist.net/anime/31043/Boku_dake_ga_Inai_Machi
Całkiem fajne, choć zakończenia łatwo się domyślić. Największy + to najlepsza mamuśka anime roku 2016.
Jak coś mi się przypomni to dopiszę.

To o tej bezdomności sprawdzę w pierwszej kolejności ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nosacz_ninja: Tak na zachętę zarzucę przykładową stronką ze strony gildii.

Paranoia Agent


@tobaccotobacco: Fajne anime z taką psychodeliczną nutką. I przy okazji
źródło: comment_1611534339Fbd64xu35kzSHwBWRCxTa9.jpg
@nosacz_ninja: Welcome to NHK - pozycja może trochę oklepana, ale imo warta wspomnienia. Co prawda zjawisko hikikomori nie ogranicza się tylko do Japonii, ale przez lata było postrzegane jako coś typowo Japońskiego, więc wydaje mi się, że wpisuje się twoje kryteria. Generalnie całkiem spoko seria, którą można określić jako luźne studium fenomenu hikikomori, poruszającym między innymi tematy izolacji, depresji, wykluczenia ze społeczeństwa czy podejmowania nieudolnej walki z własnymi problemami w formie
@nosacz_ninja: Doskonale, że Pan dzwoni, mamy dokładnie to czego Pan szuka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Japan Sinks 2020 to narysowany za netflixowe pieniądze bezczelny paszkwil na Japończyków spod małych koreańskich progresywnych feministycznych rączek pani Choi, która nie ma najlepszego o nich zdania(o Japończykach, nie o swoich rączkach). Pokazuje ona zezwierzęcenie jakie wychodzi ze społeczeństwa w obliczu katastrofy. Kilka dni po trzęsieniu ziemi pojawiają się apokaliptyczne kulty, odrodził
@kinasato Dziękuję za odpowiedź, a właściwie to recenzję ( ͡º ͜ʖ͡º) Mam Netflixa to sobie to obczaję, choć poza nim też znając życie bym ten tytuł znalazł.

Mam tylko nadzieję, że za każdym razem gdy mi polecasz robisz to pro publico bono i nie dostanę kiedyś faktury za usługę "polecanie anime" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PanzerCancer Brzmi ciekawie, też sobie obczaję ten tytuł.