Wpis z mikrobloga

  • 25
177 + 1 = 178

Tytuł: Do gwiazd
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Sci-fi
Ocena: ★★★★★★★★

Marzeniem Spensy, zgodnie z tradycjami rodzinnymi, było zostać pilotem. Niestety jej ojciec podczas jednej w bitew dezerteruje. Młoda dziewczyna od tego czasu zmaga się z piętnem córki tchórza, jednak nie przeszkadza jej to szkolić się w wymarzonym zawodzie. Wstępuje w tym celu do eskadry „Do gwiazd”, a przy okazji próbuje się dowiedzieć, czy oskarżenia wobec jej ojca były słuszne.

Miałam już lekki przesyt książkami z uniwersum Cosmere, a podoba mi się styl pisania Sandersona, dlatego sięgnęłam po jego pierwszą z brzegu odrębną powieść, której opis mnie zainteresował. Padło akurat na sci-fi skierowane raczej do nastolatków, ale jako stary koń bawiłam się na tej książce bardzo dobrze. Głównie dlatego, że teenage drama została tu ograniczona do minimum, bohaterowie są sympatyczni (wielki plus za gadającego M-bota!), a
ogólne przesłanie jest proste, ale ładne.

Dla młodszych może być to fajne rozpoczęcie przygody z tym gatunkiem, a dla starszych będzie to przyjemna odskocznia od poważniejszych książek. Polecam

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #brandonsanderson
Pobierz
źródło: comment_1611516457X8SuXwoHa1WHDacI3gt1DH.jpg
  • 10
@Wypok2: Na pewno sięgnę, niedawno skończyłem sześć części Mistborna (swoją drogą pierwsza część tez wydawała mi się strasznie infantylna początkowo i dopiero od drugiej mi się na prawdę spodobało) oraz Elantris i chciałem małą odskocznię. Plus nie wiem jak z fabułą - nie wiem czy nie wolę jednak takiej epickiej cegły czytać zamiast słuchać w drodze do pracy żeby wszystko ładnie wyłapać :)
@forever__green: Myślę, że akurat „Droga Królów” będzie ok w audiobooku, akcja rozkręca się bardzo powoli i nawet, jeśli puścisz ją sobie w tle, to raczej nie pogubisz się w fabule. No i książkowa edycja to cegła z małymi literkami i dużą ilością tekstu na stronie, ale co kto lubi, ja przy czytaniu jednak trochę się męczyłam