Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego ziemia czeka zagłada? Dlatego, że ludzie wszędzie widzą chęć zysku a nie chęć pomocy społecznej.

Dlatego szanuje Kubę. Opracowali 4 szczepionki i wynikami podzielą się z każdym zainteresowanym krajem, który będzie chciał rozpocząć własne produkcje.

#bekazlibka #bekazprawakow #neuropa #antykapitalizm
J.....D - Wiecie dlaczego ziemia czeka zagłada? Dlatego, że ludzie wszędzie widzą chę...

źródło: comment_1611502129dW2XesS70Y8qAnyJKcNP1U.jpg

Pobierz
  • 15
@JAI2L9LAD: Skoro chęć zysku jest motorem napędowym ludzi (na to wygląda skoro to ludzie z Pfizera wynaleźli szczepionkę przed ludźmi pokroju Zandberga) to widocznie jest to lepsze rozwiązanie niż liczenie na pełen altruizm. Tak sobie siedzę w mieszkaniu z rzeczami dookoła siebie których pozazdrościliby mi średniowieczni królowie i powód dla których te rzeczy istnieją jest dość prosty - ich wynalazcy chcieli zarobić.

Zandberg zmądrzął przynajmniej o tyle, że proponuje grabież dopiero
@Koliat: Jeśli zachodnie rządy maczały palce w opłacaniu badań to jak najbardziej powinni mieć z tego jakieś profity. Same pewnie są przeciwko przekazywaniu patentu za darmo.

@marksizm-kulturowy: Tak samo zabierzmy od producentów żywności jedzenie nic za to nie płacąc i skończymy z jeszcze większym głodem bo nikt już więcej jedzenia produkować nie będzie.

Kapitalistyczna (relatywnie, rządy też ich finansowały) chciwość dała nam szczepionki w całkiem szybkim tempie bo Pfizer chciał
@AnkieterPrzegrywu: BBC zaktualizowało grafikę, na Waybacku jeszcze jest oryginalna - mea cupla. Zwrócę uwagę innym jak zobaczę ją w użyciu. Wniosek że organizacje prywatne wydały 1/4 kwoty dalej jest do utrzymania - na podstawie innych źródeł.

http://web.archive.org/web/20201216031606/https://www.bbc.com/news/business-55170756 - tu jeszcze screen z "moją" grafiką którą się posiłkowałem.

Skąd wyniknęla zmiana - nie wiem. Ale popatrzmy na tablicę wydatków od Devex, która wskazuje że jednak sektor prywatny nie był tak hojny w
Koliat - @AnkieterPrzegrywu: BBC zaktualizowało grafikę, na Waybacku jeszcze jest ory...

źródło: comment_1611512203I1aGkyaMW8X5QJ7T5K02dA.jpg

Pobierz