Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czysta-Bryka_pl: też tak myślę, na dachu, masce i górze drzwi było dobrze, ale za kołami była już tafla. Próbowałem odetkac kwaśnym szamponem od fx-protect ale niewiele pomogło. Auto stoi pod chmurką, dziennie robi 50 km plus ostatnio dużo śniegu i soli na drogach bo jeżdżę wioskami do pracy.
@kierowcakumbajna: A, ok, to troszkę zmienia postać rzeczy. Dostało po tyłku trochę :) A na pewno to był szampon z FX? Oni nie mają szamponu kwaśnego. A w ogóle do odtykania polecam szampon z RRC. A jako prewash bezdotykowo fajnie zastosować coś zasadowego, co dobrze sobie poradzi z tym brudem drogowym a nie ściągnie tej warstwy wosku :)

@trojpalczastadlonzciasta: O ile się zgodzę, że nie pachnie, a dla niektórych wręcz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trojpalczastadlonzciasta: dodam że mam tą nową formułę niby słabsza, plus nakładam mega cienką warstwą której prawie nie widać i nie mam problemów z docieraniem

@Czysta-Bryka_pl: FX Protect Car Shampoo niby jest lekko kwaśny, chyba że coś źle skojarzyłem? Ale myje się nim super i na świeżym wosku widać że 'odtyka'. Z prewashem racja, mam zasadową pianę z clean tech i sobie chwalę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@07zglosSie: To jeszcze pytanie czy mówimy o mikroproszku, który potrafi wręcz zdzierać wszelkie powłoki. Niby bezdotyk ale akcja mechaniczna jest. Ja wyciągam wnioski na podstawie różnych testów mocno zasadowych środków na lakierach zabezpieczonych fusso i za każdym razem fusso wytrzymywało dużo dłużej niż inne woski czy sealanty.

Natomiast jeśli wprowadzimy do układanki tarcie i wręcz ściąganie takiego zabezpieczenia to wiadomo, że klęknie.
pierwsze słyszę o takiej teorii, poza tym krople jak tylko zrobią się większe to spadają, a bez wosku zostałyby na dłużej


@kierowcakumbajna: Krople na wosku są malutkie w związku z czym soczewka jaka powstaje mocniej skupia w punkcie światło. Bez wosku krople są większe zatem wypukłość kropli (soczewki) jest mniejsza.
I tak w sumie co ma ten wosk robić? "Zabezpieczać lakier"? Lakier który jest projektowany na całe życie samochodu zabezpieczasz woskiem
@Czysta-Bryka_pl: dokładnie. Ja mam fusso 12 month wax i przy warunkach takich a nie innych doły puszczają ale dach maska i klapa super trzyma. A jeśli chodzi o aplikacje to Bardzo zbliżona do pasty tempo ;) nie ma tragedii. Ogólnie sam wosk polecam bo wystarcza na naprawdę długo a ja tak czy siak woskuje co 3 miechy ;) zobaczę jeszcze w okresie letnim jak to będzie się sprawować
PolakV8 - @Czysta-Bryka_pl: dokładnie. Ja mam fusso 12 month wax i przy warunkach tak...

źródło: comment_161149029892IrwlFObuqGVE00F0Ttkq.jpg

Pobierz
@defoxe: To ja przewrotnie zapytam, do jakich to temperatur punktowo podgrzewany jest lakier przez taką kropelkę? I w jaki sposób to wtedy niszczy lakier?

Co do sensowności wosku i jego ochrony lakieru.... masz rację, że lakier jest projektowany na całe życie samochodu natomiast my się tutaj nie spuszczamy nad tym żeby wosk ochronił lakier bo inaczej ten lakier zniknie szybko.

My tutaj stosujemy skrót myślowy, bo twierdząc że wosk zabezpiecza lakier
bo twierdząc że wosk zabezpiecza lakier chodzi o to, że tworzy cieniutką barierę i jeśli mamy jakieś zabrudzenia czy nawet ptasie odchody, które nie raz mają destrukcyjny już wpływ to będzie to wszystko dużej łatwiej zmyć z lakieru


I tak trzeba myć, i tak. Natomiast doliczając koszt dobrego wosku i czasu/kosztu woskowania. Hm...

To ja przewrotnie zapytam, do jakich to temperatur punktowo podgrzewany jest lakier przez taką kropelkę?


@Czysta-Bryka_pl: Bardzo dużych
defoxe - >bo twierdząc że wosk zabezpiecza lakier chodzi o to, że tworzy cieniutką ba...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@defoxe: coś nie wydaje mi się żeby kropla i promieniu kilku mam działała tak samo jak odpowiednio zakrzywiona lupa o wielkości prawie 10 cm ( ͡ ͜ʖ ͡) @Czysta-Bryka_pl dobrze prawi, wosk nie jest przez nas uznawany jako warstwa porównywalna do nałożenia kolejnej bezbarwnej warstwy lakieru, chodzi też o zmniejszenie możliwości porysowania przez użytkownika przy myciu, no i lepszy wygląd. Ta teoria z soczewkami ląduje u
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kierowcakumbajna: też uważam, że strasznie mało siedziało to Fusso, ale dokładnie po dwóch myciach przystało kropelkowac i hydro było słabe. Adbl bardzo fajny. Aplikacja mega łatwa, praktycznie nie trzeba docierać. Trzyma się tak naprawdę do kolejnego mycia na lakierze, na szybach może do dwóch myć.

Tak Kuga wygląda po nałożeniu adbl ;)
qualin - @kierowcakumbajna: też uważam, że strasznie mało siedziało to Fusso, ale dok...

źródło: comment_16115049088q6IUuEQ0jRYE7Hh9ovFEm.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qualin: spoko z tym adbl, jak skończą mi się zapasy to kupie na próbę, trochę się do nich zraziłem po płynie do szyb z niewidzialna wycieraczką bo krople spadają słabo, ale może to tylko wypadek przy pracy u nich. A auto piękne, zazdro mireczku, niech służy