Wpis z mikrobloga

Mirki, szykuje się powoli do zakupu kolejnego auta, tym razem chciałbym Volvo v70 II lub V70 III. Budżet to 22k - ponieważ zależy mi na założeniu instalacji LPG i chciałbym się z tym zmieścić w 25-26k.
Myślałem o benzynie 2,4 140KM (v70 II) manual lub 2,0 w benzynie 145KM (v70 III) też manual.

Założenia zakupu :
Dziennie pokonywany dystans : od 30 do 60km, 85% miasto.
Brak garażu więc auto stoi pod chmurką.
Jazda 2 dorosłych + 2 dzieci.
Nie mam ciśnienia na wielkiego kopa, bardziej zależy mi na bezawaryjności.

Użytkuje ktoś z Was ?
Co polecicie .. i dlaczego?
#volvo #volvofanclub

Jakie V70

  • V70 II - 2,4 Benzyna (140KM) 66.7% (16)
  • V70 III - 2,0 Benzyna (145KM) 33.3% (8)

Oddanych głosów: 24

  • 8
@D4im0n: mam s60 I w 2.4 benzynie 140km, czyli praktycznie to samo co V70 II ii jest to muł, ale to taki muł totalny :) pali dużo, imo nawet więcej niż 170KM, przy wyprzedzaniu nic się nie dzieje i trzeba to sobie wcześniej zaplanować :P ale ogólnie dupowóz fajny, wygoda jest niesamowita, jednostka praktycznie bezawaryjna.
na V70 III imo budżet za niski
@NagiMiecz: chyba mułem jeszcze nie jechałeś. S60 140KM ma 10,5s do setki - jak wiem szału nie robi, ale bez przesady, da się tym normalnie jeździć.

Wersje 140 i 170KM różnią się tylko softem, o ile jest to wersja 20V.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Update: zastanawiałem się nad tym. Ale boję się spalania benzyny "na rozruchu" zanim będę przełączał na gaz. Kolega jeździ na takim silniku w swoim XC70, i mówi że jak przyciska mocniej to w baku robi się wir i spalanie wzrasta na maxa. Moja żona .. za to lubi dynamiczną jazdę..
@D4im0n: odnośnie spalania, to jeździłem XC90 z 2.5T i przy normalnej jeździe, bez szaleństw palił około 11-13l gazu, ale XC90 to trochę autobus. Na gaz przełączał się w miarę szybko. V70 II za tę kwotę będzie na pewno w lepszym stanie niż V70 III. 22k za V70 III to jednak jest dolna półka cenowa.