Wpis z mikrobloga

Zespół Czarnka - aberracja chromosomowa polegająca na występowaniu w organizmie trzech kopii chromosomu 37. Zawsze występującym objawem jest skrajne zafascynowanie postacią Jana Pawła II. Nadto stwierdza się obecne również w innych aberracjach upośledzenie umysłowe, typowy zakres IQ to od 21 do 37. W wyglądzie często widać esesmańską fryzurę. Chory dąży do ocenzurowania wszystkiego, co w choć najmniejszym stopniu obnaża autorytet papieża. Osoby dotknięte tą przypadłością w momencie zdenerwowania przyjmują minę "komunia mnie piecze". Chorzy również wiodą rozwiązłe życie oraz zbytnio interesują się życiem intymnym innych osób, pomimo iż same głoszą, że seks jest najgorszym grzechem i winien być karany śmiercią. Aberracja chromosomowa często współistnieje z zespołem Downa (trisomią 21). Nazwa pochodzi od pierwszego pacjenta, u którego zdiagnozowano tę chorobę (poniżej zdjęcie w charakterystycznej pozie "komunia mnie piecze"). Zakład pracy chronionej w Poznaniu przy ul. Grodziskiej 8 jest znany z zatrudniania osób z zespołem Czarnka.

#2137 #codziennyczarnek
209po - Zespół Czarnka - aberracja chromosomowa polegająca na występowaniu w organizm...

źródło: comment_1611433797ScoBI8xHvVoEtCIr3JGSd5.jpg

Pobierz
  • 1