Wpis z mikrobloga

niestety wciąż należy pamiętać, że na Białorusi i u nas nawet niewiele dało wychodzenie na ulicę... Nie mniej piękny początek nowej epoki tak czy inaczej


@szklo-na-warsztacie: Należy też pamiętać że w Białorusi mieszka mniej niż 10 milionów ludzi a w Rosji ponad 140. Dodatkowo Rosja jest gigantyczna przez co mieszka w niej sporo różnych ludów co samo w sobie powoduje że jest to państwo znacznie bardziej niestabilne. W takiej Czeczeni Putin
@Koniasz: Nacisnął mi się enter ( ͡° ͜ʖ ͡°). W Rosji jakieś 30 milionów to mniejszości. Dodatkowo w Rosji od tej całej sprawy z Krymem żyje się znacznie gorzej i sporo osób które popierało Putina zaczęło sobie zadawać pytanie czy było warto. Jeszcze dochodzi sprawa że Rosja dzisiaj nie jest już tak zamknięta i sporo Rosjan jeździ po świecie i widzi że w takiej Polsce żyje się
@szklo-na-warsztacie: @Koniasz: @chigcht: Ja się cały czas zastanawiam właśnie czy pokojowe protesty mogą dać jakiś skutek. Brałem udział w kilkunastu protestach jesienią, ale nawet przez chwilę mi nie przyszło do głowy, że ich finałem będą przyspieszone wybory. Tak samo z Białorusią, protestują już pół roku i ja wciąż nie umiem sobie wyobrazić scenariusza, że nagle Łukaszenko rezygnuje z wladzy
@bambaryua tylko niepokojowe protesty byłyby pożywką dla propagandy i jeszcze bardziej zaostrzyły by podział w społeczeństwie... Też maszerowałem bez wielkich złudzeń, ale z poczucia obowiazku i pewnej jednak nadziei.

Ale.pierwszy krok to świadomość, że człowiek/obywatel nie jest sam.
@bambaryua: bo wykopowe szury są sterowane przez KGB i zajmują się głównie się głównie rozpowszechnianiem fake newsów, żeby zdestabilizować co się da: Polskę, USA, Europę.

Gdy coś złego dzieje się w Rosji to milkną.
@bambaryua: coś na pewno dają takie protesty ale to wymiar bardziej medialny i forma przebijania muru głową. Kwestia też pewnie tego kto się angażuje, a wpływowi ludzie jednak starają sie odcinać od takich akcji, chyba że będą mieli w tym zapewniony interes.
@ajduitnau: w stu procentach racja, u nas moim zdaniem dały naprawde dużo. Tam wydaje mi się, ze też jest szansa żeby zmienić mentalnosc ludzi, ale za cholerę nie jestem w stanie sobie wyobrazić obalenia Putina
@bambaryua też jestem zdziwiony ze tak cicho o tym. Na innych portalach zwłaszcza ang. Pełno trolli. Maszyna propagandowa ruszyła, pisza ze navalny to agent zachodu, ze Rosja bez putina nie istnieje itp.