Wpis z mikrobloga

Mirki z #remontujzwykopem podpowiedzcie remontowej zielonce jak pomalować pokój.
Obecnie mam sciany i sufit na biało. Różowa chce pomalować sufit na biało a ściany na kolor.
I teraz mam pytanie czy jesli będę malował sufit to mam też na biało pomalować sciany (a dopiero później na to kolor docelowy)?
A może wystarczy tylko sufit?
  • 14
@Poldek0000 jak juz przykleisz sobie taśmę( zeby zrobić odziecie), to zanim zacznesz malować na kolor, przemaluj po niej w taki sposób najpier białą(poc rel) farbą i poczekaj aż wyschnie. Dzieki temu biala farba podcieknie pod taśmę i koedy zerwiesz już taśmy po malowaniu, bedziesz miał równa nie poszarpaną linię;)
Moj_Panie - @Poldek0000 jak juz przykleisz sobie taśmę( zeby zrobić odziecie), to zan...

źródło: comment_1611396947QPnVnD7oOgMqXRgwGRvks1.jpg

Pobierz
@CrucialDamisss mozna jeszcze akrylem ale to wiecej zabawy i trzeba mieć pewność, ze kolor nam ladnie siadzie juz po jednym malowaniu, a z doswiqdczenia wiem, że przeważnie trzeba malować min dwa razy( zalezy jaka farba). Akryl jwst spoko tylko jak gdzieś trzeba poprawke zrobic
  • 0
@Moj_Panie akurat ten patent już znam. Dwa pokoje mam w paski tak zrobione.
Czyli tak: maluje sufit na biało + ok 15 cm sciany przy suficie. Później taśma i sciana już na kolor. Right?