Wpis z mikrobloga

#animedyskusja #anime #mangowpis

Zarwałem noc i obejrzałem sobie całe Another. Dobre anime, takie naprawdę przyzwoite. Chociaż do ideału jakby czegoś zabrakło. Do tej pory nie oglądałem anime z taką ilością krwi.
To battle royal w ostatnim odcinku to chyba trochę przegięcie, ale tak to dobre anime. Niby trup ściele się gęsto, ale fajnie jest poprowadzone to stopniowe dochodzenie do prawdy

UWAGA SPOJLERY
Mam tam kilka pytań, które dalej są dla mnie bez odpowiedzi


  • 16
@nosacz_ninja: mnie strasznie wynudziło, wszystkie odcinki do przedostatniego to blablabla a na koniec ktoś umiera. Zaczęło mnie po prostu śmieszyć. Coś w końcówce się ruszyło, ale tak jak napisałeś postacie zaczęły zachowywać się irracjonalnie. Trzeba było to skończyć a pomysłu nie było. Obejrzyj sobie ova po serii, jest tak głupie że porządnie się uśmiałem.

W dokładny mechanizm klątwy spiecjalnie sie nie zaglebiaj. Sam scenarzysta pewnie zrobił "no i #!$%@? skończone, czas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nosacz_ninja: jak chcesz obejrzeć jakieś lepsze anime z dużą ilością krwi to polecam ci Higurashi no Naku Koro Ni. Jest dużo lepiej przemyślane. Pierwszy sezon to po prostu horror, a drugi wyjaśnia co się tak właściwie działo.

Obecnie też wychodzi jakiś sequel tego anime, ale po 9 odcinkach nie wydaje mi się być wierny oryginałowi, ale o tym przekonam się dopiero jak skończy się emisja tego anime i obejrzę je w
@nosacz_ninja: Już tłumaczę jak ja to odebrałem
1. Misaki to imię a oni wxieli to za nazwisko
2. Tak jest już po klątwie i możliwe że już nigdy jej nie będzie ale woleli zostawić instrukcje bo razy czego jakby znów ktoś aktywował ją po śmierci jakiegoś ucznia i udawał że on nie umarł i więź by była duża.
3. Im dłużej trwa tym pewnie silniejsza. Uczniowie zamiast skupić się na jej
@kinasato Tak po odespaniu nocy też zauważam pewne minusy:
-Faktycznie ciężko wytłumaczyć, że szkoła (a przynajmniej 3 klasa) nadal funkcjonowała
-Pierwsza połowa ostatniego odcinka gdzie wszystkim odwala i rodzi się w nich chęć mordowania od razu po usłyszeniu nagrania (główni bohaterowie to gimnazjaliści!). I to takiego zabijania już bez emocji potem.
Właścicielce pensjonatu też odwala i lata za wszystkimi z nożem mordując, bez żadnego powodu, co Chibiki na cmentarzu wyjaśnia krótkim "miała
@nosacz_ninja:

Chihayafuru nie ma nic wspólnego z k-onem. Gatunkowo joesi - są to głównie tytuły obyczajowe dla dorosłego widza. W dodatku ten jest o bardzo specyficznej grze w karty. Pytanie czy coś takiego w ogóle będzie Cię interesować.

Koe no Katachi - bardzo fajny film o depresji i chęci naprawienia wyrządzonych krzywd, polecam.

Toradora - jakościowo bardzo dobrze wykonany tytuł, oglądało mi się to dobrze, no ale to typowy szkolny romans,
@Adu_Jean
1. Jeśli tak faktycznie było to jak dla mnie poszli na łatwiznę. Ostateczne rozwiązanie mocno zagmatwali (nie wpadłem na to kto może być tą dodatkową osobą), historia Mei i jej siostry, a tym samym początku klątwy wcześniej niż myślano też pokręconą by widz na to sam nie wpadł, a tutaj takie...to imię a nie nazwisko ¯_(ツ)_/¯ jeśli tak jest to trochę się nie postarali jak dla mnie z fabułą
2. Dlaczego
@kinasato To mnie tym pierwszym trochę zbiłeś z tropu. Coś czuję, że mi nie podejdzie.

A tego 3-Gatsu no Lion nie znasz? Mam chyba jakiś sentyment do shogi za sprawą Shikamaru, bo Naruto jednak za dzieciaka się oglądało.

A kojarzysz może Yuu yuu hakusho?
Wiem, że oglądasz sporo starszych tytułów, a też ma ponad 20 lat to może widziałeś? Jestem po pierwszym odcinku. Czuć taki klimat, że to nie najnowsze anime (kreska
@kinasato Mogłeś nie mówić. Teraz będzie mnie kusić by cię wołać i spojlerować ! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A jakie studia jeszcze warto obczaić? Przyznam, że nie zwracam zazwyczaj dużej wagi kto wypuścił dany tytuł. I już cię nie męczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O kurczę, nie spojrzałem że
@nosacz_ninja: Z takich żelaznych (według mnie oczywiście) to Shaft i Kyoani, bardzo rzadko można znaleźć u nich w portfolio jakiegoś szrota. Inne (Bones/Madhouse/Trigger) też robią mnóstwo fajnych tytułów, ale ryzyko, że natniesz się na coś jest już troszeczkę wyższe.
@nosacz_ninja: 1. Tak samo pomyślałem. Motyw klątwy by super a oni trochę słabo go zrobili i jeszcze z tym Imieniem żeby bardziej skomplikować. Końcówka że do końca nie wiadomo kto był dodatkowym uczniem/ a raczej nauczycielem super ale tak to zrobili że idzie trudno skleić w całość.
2. Oni czyli uczniowie i nauczyciele źle pojeli działanie klątwy i stwierdzili z góry że to konkretna klasa jest przeklęta i to zawsze dodatkowy
@kinasato Co prawda nie ruszyłem jeszcze tytułów poleconych na Mirko, ale odkryłem przypadkowo kolejne anime: Koisuru asteroid.
Kojarzysz?
Już po samym opisie i plakacie stwierdziłem "no normalnie astronomiczne yuru camp". Nie wiem czy w którąś stronę nie było inspiracji ( ͡º ͜ʖ͡º) Na MAL jako podobne anime ludzie też głównie wskazują yuru camp. Na razie oglądam trzeci odcinek, więc ciężko o obiektywną ocenę. Postaci wydają się być