Wpis z mikrobloga

trochę męczy mnie że nie kumam tu tak z 50% postów, czas chyba najwyższy czas zapytać:
czym najbardziej opyla się grać na giełdach USA? jaka platforma, jak przewalutowywać, czym wpłacać i wypłacać? jak potem z PITem? linki do tematów w w/w kwestii mile widziane
#gielda
  • 19
@affairz: Mam trochę środków na GPW i trochę na giełdach USA, zastanawiam się nad całkowitym wycofaniem z PŁ, bo to jest przepaść, zupełnie inne wolumeny, do tej pory jak z czymś w USA byłem na minus to za jakiś czas i tak odbijało, a w pl jak wejdzie boczniak to rok i dłużej możesz się bujać z papierem.
Mam konto w xtb w dolarach (xtb wysyła pita, trading nie) wpłacam hajs
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sacron: tak, ale chodzi o to że domyślnie zakładane jest w PLN i zakłada się drugi rachunek. W t212 przy zakładaniu wybierasz domyślna walutę
@maryjuszpitagoras nie ma podwójnego. Trading w przeciwieństwie do większości polskich brokerów umozliwia złożenie odpowiedniego dokumentu, dzięki któremu nie ma podwójnego opodatkowania.
@affairz odnośnie Trading, Degiro jal i wszystkich innych zagranicznych platform:
- nie dają PIT-8C, musisz rozliczyć się sam ale nie jest to trudne z moją apką #kalkulatorgieldowy :)
- w Trading212 wybierasz walutę konta i nie możesz jej zmienić
- ja osobiście robię kółko: przewalutowanie na Revoult - > Przelew na
@masterix jeśli mam ror w USD to nic wiecej nie robisz. Powinna być informacja o tym jak zakłada się ror w innych walutach, że przy transakcjach z karty domyślnie pobiera z ror w danej walucie. Natomaist przy przelewach z np. Revoult trzeba oczywiście podać nr konta ror, to samo tyczy się np. Trading212
@pur3pwnage: Ja już nie rozumiem tego, co napisałeś. Walę z mojej karty na revoluta -> PLN -> USD -> robię przelew na konto ROR USD i potem płatność przelewem robisz na trading212 czy przez wirtualną kartę? Bo właśnei jak tworzę wirtualną kartę to nie widzę opcji wyboru waluty tej karty. Czy potem ją podpinasz po prostu pod konto USD, żeby ściągała płatności USD w tej walucie?
@masterix: przepraszam za chaos, pisałem na telefonie ;)

1. Mam PLN na swoim koncie, za które chcę kupować na Trading212 na koncie w USD
2. Przelewam PLN z konta do Revolut
3. Wymieniam PLN na USD
4. Przelewam USD na rachunek ROR USD (osobny numer IBAN niż konto PLN)
5. Z poziomu Revolut zasilam konto moją kartą fizyczną za 100USD, standardową wydaną do konta w PLN

Jeśli masz konto ROR USD