Wpis z mikrobloga

Ech, jak typowy amator patrzyłem sobie na słupki (niezamkniętego) NIO czy innych pierdół które kupiłem żeby kisić miesiącami ciesząc się że jestem "w przód" o jakieś grosze, a tu ludzie fortuny na GME zrobili..
Myślicie, że w poniedziałek będzie można jeszcze wskoczyć do pociągu o nazwie PLTR lub BB, czy też już za późno?

Kusi żeby się trochę załadować za drobne i pobawić w coś bardziej dynamicznego.. nakręciłem się na ten cały day-trading, ale im więcej o tym czytam, tym bardziej mam wrażenie, że znacznie łatwiej na tym uwalić niż na czymś długoterminowym.

Co myślicie w ogólnym rozrachunku dla amatora - lepiej wchodzić w coś długoterminowo, z porządną (jak na amatora!) analizą, czy bawić się w to o czym wyżej piszę?

#gielda
  • 10
@watashi_L: aby long był longiem to musisz przyjąć perspektywę min 10 lat. Kupujesz i zapominasz - zero stresu, zero przepalania czasu. Oczywiście czytasz raporty kwartalne/roczne żeby potwierdzić się w przekoanniu, że spólka idzie w dobrą stronę zgodnie z planem.

Co do krótkoterminowej perspektywy, PLTR będzie rozgrywany pod demo day, wyniki, lockup. Pompka zaczęła pracować. Dla przykładu, żeby nie być gołoslownym - jak już dzisiaj wyszedłem z GME od razu przerzuciłem kase
@watashi_L: Zerknij na moj post troche nizej, robilem kolko inwestujac 20k i stracilem z tego 8k :D wszystko w ciagu 10min. tyle ze na szczescie na koncie demo, za wirtualne pieniadze;) takze ten, nie boli. No ale w sumie na parcelu kilka dni temu zarobilem 3k w jeden dzien;)
@watashi_L: Masz syndromy FOMO, czyli poczucia że pociąg Ci spierdziela. I przestajesz myśleć racjonalnie. Także zaciągaj hamulce kolego, bo FOMO to najgorszy możliwy doradca.

Czy BB albo PLTR da jeszcze zarobić? Być może, ale wchodzenie teraz to już ryzykowna zabawa. Osobiście na takim BB liczę na wyciągnięcie USD20 per akcja, ale nawet jakbym sprzedał teraz bo się rynek zwali z dowolnego powodu to tez jestem na plusie. Jakbym był goły to
@watashi_L: Pierwszy raz ktoś mi podziękował tu :) Nie ma za co. Na koniec dodam, że wchodząc na rynek dobrze jest mieć już opracowany plan wyjścia (kiedy wyjść, kiedy ciąć straty, jak długo możesz pozwolić sobie wisieć na haku w przypadku failu).
@bill-adamsonn:
Raczej głupio by było nie podziękować, skoro poświęciłeś czas aby w jakiś sposób mi pomóc :)

A co do Twojego komentarza - totalnie nie mam właśnie planu na wyjście.. martwię się że nie ogarnę, że trend się zmienił i stracę. NIO oraz XPENG mam kupione zdecydowanie długoterminowo, tzn dla mnie długoterminowo = do końca 2021, pewnie dla większości taki okres czasu to inwestycja krótkoterminowa.

Wisieć na haku mogę tak długo,