Wpis z mikrobloga

Czy mirki wciąż mają do polecenia jakieś podstawowe zestawy dla lajka do ostrzenia głównie noży kuchennych? Widziałem na tagach jakieś linki do castoramy, które niestety kierują donikąd :( Szefem kuchni nie jestem, więc interesuje mnie jakieś w miarę uniwersalne rozwiązanie :)

Gdzieś tam widziałem polecany kamień Spyderco BENCHSTONE MEDIUM (302M), ale ani nie mogę tego nigdzie znaleźć w Polsce, ani cena specjalnie nie zachęca.

Jak zapytałem się kiedyś na grupie czy taka ostrzałka wystarczy: Fiskars RollSharp 1001482 ASPEKT To mam wrażenie, że obraziłem czyjąś rodzinę do 8 pokolenia wstecz, ale czy serio jest to aż takie złe rozwiązanie i jedynym sposobem ostrzenia noży jest kamień?

#ostrzenie #noze #kuchnia
  • 17
@lemek3: To może ja Ci pomogę pomiędzy tymi postami o kradzieży avków z kaczuchą.
Tak, ta ostrzałka, którą zalinkowałeś jest tragiczna, zżera krawędź tnącą, szybko niszczy noże. Nie kupuj.
Ostrzałka z Castoramy, to pewnie chodziło o (niedostępną z tego co widzę) kostkę diamentową: https://allegro.pl/oferta/ostrzalka-oselka-diamentowa-do-nozy-4-gradacje-9522071757?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24 (pierwszy lepszy link z allegro) - to całkiem spoko opcja, ale warto poświęcić dosłownie 3 minuty na znalezienie i obejrzenie filmu o ostrzeniu z ręki.
@Afrati: Stokrotne dzięki :) Co do nauki ostrzenia jestem już po 4 godzinnej podróży w króliczej norze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę, że to trochę jak z latarkami. Szukasz prostej ostrzałki do kuchni, a kończysz oglądając zestawy za kilka tysięcy złotych ^_^