Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy chce kupić opony całoroczne z pełną świadomością ich wad i zalet. 225/45/17
Rocznie robię ok. 10tyś km, głównie krótkie odcinki po mieście, kilka razy do roku dłuższa trasa. Centrum polski here
Auto to Seat Leon 3 FR 1.4, średnio dynamiczna jazda.

Na placu boju pozostały tylko:
1.) Nokian Weatherproof (mój top, testy super, recki super, boje się tylko afery z fabryką w Rosji i kruszeniem opon)
2.) Hankook KINERGY 4S 2 (cena/jakość wypada bardzo dobrze, najbardziej uśredniona ze wszystkich opon)
3.) Kleber Quadraxer 2 (kilku znajomych ma i mocno poleca)
4.) Vredestein Quatrac (najmniej informacji, ale u ortodoksyjnych fanów opon mocno chwalona( ͡° ͜ʖ ͡°)

Które z tych opon byście wybrali? Ewentualnie jakieś opinie o nich? Ktoś miał styczność?
#opony #motoryzacja #samochody
  • 9
@bigger: tak, biorę pod uwagę tylko nowe z najnowszej produkcji. Myślę, że masz racje, różnice będą minimalne, jednak chce mieć wewnętrzny spokój, że wybrałem najlepiej do powyższej kwoty :)
Vredestein Quatrac

@Wojtas87: nie polecam. Po 2 sezonach - ponad 50 000km zrobiły się bardzo śliskie i poszły na handel. Fajnie spisują się Hankooki, zarówno 4S jak i 4S2. Nokiany notorycznie pękają. A z mojego polecenia to tylko CrossClimate+ albo Bridgestone i będzie Pan zadowolony. Fajnie mi się też lata na Pirelli.
@Wojtas87: Ja to generalnie mam zamontowane w totalnym dupowozie (Mazda5) i nigdy tym nie cisnąłem bo od tego drugiego miałem 166 a teraz MX5 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przy normalnej jeździe na suchym ok, na deszczu ciut gorzej, wiadomo ale mimo tego nie przypominam sobie jakieś sytuacji podbramkowej. Ferie zimowe prawie dwa tygodnie też w górach nimi objechałem. Co do głośności to Ci nie powiem - Mazda