Wpis z mikrobloga

Chce w lazience zrobic duza "szafe" do zabudowy z polkami. Dosc wazne jest, zeby konstrukcja byla w miare lekka - akurat stala by na juz dosc obciazonej belce stropowej.

1. Czy jako material nada sie melaninowana plyta wiorowa? Czy wprasowywujac na brzegach listewki da sie to zaizolowac na tyle, zeby nie ciagnelo wilgoci z powietrza?
2. Czym najlepiej takie plyty laczyc ze soba 90st, zeby bylo trwale ale tez schludne?
3. Jezeli wiorowa sie nie nada to co polecacie? Sklejke? Ale czym jej nadac gladka, biala powierzchnie (bo laminowanej to chyba nie kupie)?

#majsterkowanie #diy #remontujzwykopem
  • 7
@piwniczak: ja robię właśnie z drewna, nie jest zbyt ciężka, jestem w stanie sam ją podnieść, myślę że waży te 40 kg max. Drewno zaizolowałem farbą do schodów z 3V3 czy jak to tam się nazywa, ponieważ po rocznym teście na dworze najlepiej zaizolowała.
akurat stala by na juz dosc obciazonej belce stropowej.


@piwniczak: jeśli ta belka faktycznie jest tak obciążona bądź w takim stanie, że waga szafy, choćby dębowej, z litego drewna ma dla niej znaczenie, to znaczy, że użytkowanie tego domu stanowi realne zagrożenie dla domowników i powinieneś szukać raczej inspektora budowlanego, nie szafy. Ale prawdopodobnie przesadzasz :)

Plyta wiórowa nawet laminowana do łazienki spokojnie się nadaje, ale warto zadbać o choć symboliczne
@Jarek_P: Trzeba by się dowiedzieć czym zabezpieczają krawędzie w fabryce, zostawiłem kawałek takiej fabrycznej krawędzi na zewnątrz i nic jej nie było, a innym razem pomalowałem właśnie jakimś agresywnym lakierem i trochę nadtopił laminat, także lepiej dobrać coś neutralnego.
a innym razem pomalowałem właśnie jakimś agresywnym lakierem i trochę nadtopił laminat,


@Robolkop: stąd moja propozycja lakieru akrylowego. One są wodorozcieńczalne i nie ma siły, bo cokolwiek nadtopiły.