Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy w #kielce jakieś firmy z działem #informatyka które przyjmują na praktyki zawodowe z techników? I z których można coś pożytecznego wynieść?

Może to być #programowanie , jakiś serwis, czy sieci.

Bo (myślę), że mam możliwość iść na praktyki i siedzieć w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie wiem czy nie wolał bym coś porobić?

#techbaza
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychu: a wiesz może co się robi na takich praktykach przez miesiąc? Siedzi i patrzy jak seniorzy ( ͡ ͜ʖ ͡) robią, czy każą coś samemu i pomagają?
  • Odpowiedz
  • 1
@Pegyv nie wiem, ale myślę, że skoro finansują szkolenie i jeszcze płacą za udział to raczej chcą przygotować takiego pracownika jak najlepiej. Pewnie podpisujesz lojalkę na 2 lata. Na start uważam świetna sprawa. A i salesforce ma swoich zwolenników, sporo pracy w większych miastach. Jakbym był młodszy to bym w to poszedł ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychu: tylko jak na 2 lata, jak jeszcze szkołę mam? Czy to jest coś takiego że przez 2 lata mogę tylko u nich pracować?
  • Odpowiedz
  • 0
@Pegyv to co piszę o lojalce to nic pewnego. Po prostu firmy się zabezpieczają przed ucieczką pracownika. Tak, nie możesz odejść przez np. 2 lata bo bedziesz musiał zapłacić, czasem nawet kilkanaście tys.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wychu: czyli muszę pracować/uczyć się przez 2 lata podczas szkoły? W sumie jak się tak starają to możliwe.
Muszę podzwonić po różnych firmach :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Pegyv najczęściej po szkoleniu masz gwarancję zatrudnienia. Mają siedzibę na rogu Zagnańskiej/Jesionowej. Ja bym się wybrał i zapytał jak to wyglada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kolhubi: nawet chyba macie jakąś klasę w mojej szkole (Elektryk). A jakie języki u was przeważają? Na Javę+spring+SQL miałem kurs podstawowy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A jakie firmowe auto dajecie dla praktykanta?
( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak na serio są jakieś limity, rekrutacja na miesiąc praktyk(z technikum)?
  • Odpowiedz
@Pegyv: tak ogólnie jest sporo takich firm. W czasie pandemii może być o to ciężej, bo większość pracuje zdalnie. Dzwoń i pytaj ;).
  • Odpowiedz