Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie minę pana policjanta jak mu komendant każe wyłapać tego gagatka co wrzucił cp, a to 700 adresów IP z czego część z Afryki,USA,srilanki,Australii,Grenlandii i dwa z Marsa xD bo większość siedziała na VPN xD

#albicla
  • 82
  • Odpowiedz
@Hepburn: To jaki mail jest relatywnie bezpieczny?
inb4 żaden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całe szczęście ja tam jakichś przestępstw nie zamierzam popełniać więc przynajmniej moje dane nie będą sprzedawane po całym świecie za grosze.
  • Odpowiedz
no to jak namierzyć, mistrzu, użytkownika VPN, hę? Np. takiego NordVPN, które ma "strict no logs policy"? Wypowiesz się?


@Hepburn: NordVPN podpada pod prawo Panamy, więc jak wejdzie ustawa dotycząca oddawania wszystkich informacji o userach VPN dla fedów to będą oddawać pierwsi. A pamiętajmy, że nawet w kraju jak Polska, ustawy pisane za dnia, przechodzą sobie w nocy i każdy ma to w dupie. Co najwyżej nie oddadzą informacji "z
  • Odpowiedz
no to udowodnij, że da się namierzyć adres IP użytkownika korzystającego z NordVPN


@Hepburn: nie jestem ekspertem, ale wystarczy że gościu miał gdzieś w tle równocześnie otwartą kartę z gmailem, facebookiem i na gmailu/fb najpierw zapytania szły z twoim prywatnym niekrytym adresem ip, włączyłeś vpn żeby sobie poprzeglądać alibabe (a w tym czasie w tle też szły zapytania do gmaila z vpnowskim adresem ip). Tylko tutaj służby musiałyby się zwrócić
  • Odpowiedz
@Hepburn:

Dam sobie paznokcia uciąć, że funkcjonariusz dostanie listę tylko tych adresów IP, które dodawały CP lub inne "niebezpieczne" treści.

Naprawdę uważasz, że w Albicla logują adresy IP po każdej operacji tzn. zapisują IP kiedy ktoś daje komentarz, wrzuca zdjęcie itp? Szczerze wątpię w to i jestem przekonany, że dostaną jedynie zbiorczą listę logowania na dane konto.
  • Odpowiedz
Na razie nic takiego nie zostało zaimplementowane


@Hepburn: A ja nie napisałem, że było, tylko że poleganie na samym VPN jako niezawodnym sposobie na bezpieczeństwo, to krótkowzroczność, ponieważ dla służb rządowych to tylko kwestia powagi sytuacji. Wiadomo, dla jednego pedofila nikt nie będzie cudował. Ale z drugiej strony, gdyby sprawa była odpowiedniej wagi, to nikt się nie będzie bawił w Hackermanna, tylko pieniądze i wpływy pójdą w ruch i skończy
  • Odpowiedz
jeśli ktoś jest idiotą i popełnia szkolne błędy to tak


@Hepburn: ale sugerowanie, że przeciętny wykopek z vpn odpalił sobie tailsa czy zadbał o takie szczegóły, aby poprzeglądać serwis ze śmiesznymi papieżami na wspólnym koncie to trzeba mieć sporą wiarę w ludzkość
  • Odpowiedz
@Hepburn:

To, że ISP widzi "tunel" wcale nie oznacza, że nie da się tego ukryć

Tutaj mnie zaciekawiłeś? W jaki sposób można ukryć VPN przed ISP?
Na jakiej zasadzie NordVPN rozróżnia, kto jest płatnym użytkownikiem a kto darmowym?
  • Odpowiedz
@Hepburn: łączysz się z VPN to podajesz np. login/hasło. Gdzie ono jest w takim razie przechowywane? W jaki sposób operator VPN uwierzytelnia? Po połączeniu z tunelem, płatny użytkownik pewnie otrzymuje IP z jakiejś określonej puli, innej niż dla darmowej.
  • Odpowiedz
@slawomirus: VPN sprawia jedynie że szukanie cie jest dłuższe - kilka bramek + vpn + obowiązkowo linux coby podrasować ajpi z emaksa przez imejl na jednorazowym sprzęcie który formatujesz po wykonaniu wszystkiego i możesz próbować
  • Odpowiedz
sim na słupa


@Hepburn: dużo nie da, jeśli tego sima/telefonu używasz do czegokolwiek innego, co pozwoli cię namierzyć. Ba, oficjalna wersja złapania jednej z bardziej poszukiwanych osób jest taka, że miała specyficzny styl pisania, używała jakichś niestandardowych wyrażeń i po przeanalizowaniu bd z archiwalnymi danymi namierzyli ją po tym, jak lata wcześniej używała tych samych fraz z normalnego e-maila. Więc ten, tego...
  • Odpowiedz