Wpis z mikrobloga

Ok, pierwsze emocje po wyborze nowego selekcjonera opadły. Czy to dobry wybór? Nie wiem, pamiętam Souze jako świetnego piłkarza ale nie będę ściemniał- gdyby tydzień temu ktoś poprosił mnie abym wymienił jeden klub który prowadził Portugalczyk to nic by mi nie przyszło do głowy. Pewnie wymieniłbym jakiś czołowy klub portugalski ale byłby to całkowity strzał. Na pewno jest to powiew świeżości w polskiej piłce reprezentacyjnej- nie ukrywam że trochę przejadły mi się ostatnie lata panowania Smud, Fornalików, Nawałek itp. Może ta reprezentacja nauczy się czegoś nowego, bo od kilku lat męczymy to samo i nie przekonują mnie argumenty że gramy w taki sposób bo nie mamy wykonawców do innej gry. Czytałem komentarze w których ludzie narzekali na jego trenerskie CV, natomiast ja uważam że wygląda to przyzwoicie. Kluby w których pracował Souza to może nie są europejskie potęgi, ale są to solidne marki jak Fiorentina, Basel, Bordeaux. Trochę martwi iż Portugalczyk z małymi wyjątkami nie potrafił zagrzać miejsca w tych klubach na dłużej. Moje obawy budzi również fakt iż euro za 5 miesięcy i ciężko będzie przygotować przyzwoitą drużynę w tak krótkim czasie, bo o ile w piłce klubowej przez 5 miesięcy można zrobić całkiem sporo, o tyle w piłce reprezentacyjnej gdzie selekcjoner widzi się z zawodnikami od wielkiego dzwonu to już nie jest to takie łatwe. Jeśli Souzie odpukać nie pójdzie w marcowych meczach eliminacyjnych to ludzie go zjedzą, niestety ale polski kibic to z reguły raptus który oczekuje sukcesu na tu i teraz i prawdopodobnie nie zrozumie że przez 2 miesiące pracy nie da się wprowadzić do drużyny swoją filozofię gry, swoją strategię, koncepcję i założenia taktyczne. Pożyjemy zobaczymy, ja osobiście wierzę w tego gościa i jestem nastawiony optymistycznie. Jeszcze kilka słów co do Jerzego Brzęczka: gość miał swoje wady ale hejt wokół jego osoby był zdecydowanie niesprawiedliwy i nieproporcjonalny do tego co ta kadra grała i co osiągnęła. Wuja stał się takim kozłem ofiarnym i osobą w którą walili wszyscy obojętnie co by się nie działo. Uważam że Brzęczek zasłużył by poprowadzić reprezentację na Euro i mimo że patrze optymistycznie na zatrudnienie Souzy, to jednak z tyłu głowy mam takie przeczucie iż jeszcze za naszym Wujem zatęsknimy. A i jeszcze jedno- ta cała sytuacja pokazała jak denny poziom prezentują polscy pseudo dziennikarze sportowi.

#pilkanozna #reprezentacja #kanalsportowy
  • 8
@Menel94: Może to co powiem to banał i śmiech, ale mimo wszystko spodziewam się innej mentalności i innego podejścia. Przychodzi koleś z zza granicy, nie uwierzę, że zna wszystkich naszych piłkarzy tak mocno jak mówi to Zibi. To daje podstawy, że Portugalczyk powoła piłkarzy, którzy są w formie i takich, którzy pasują do jego koncepcji, a nie kolesi co nie grają, albo zagrali kiedyś dobry mecz i teraz głupio nie powołać.
@Menel94 skąd tyle głosów nagle, że zatęsknimy niby za Buzzerem? Błagam mordo. Totalnie zdominowana reprezentacja w większości ostatnich meczów. Ukraina, która na papierze jest sporo słabsza, robiła z nami co chciała, a rezultat był zwykłym fartem. Szkoda gadać, kto oglądał mecze ten sobie zdaje sprawe jak fatalnie wyglądaliśmy. Jestem absolutnie pewien, że nigdy nie zatęsknie za Wujem. Jedyny jego plus to, że wprowadził jakąś młodzież, np. Płachetę.
@Menel94: Podzielam optymizm, sam fakt że typ jest milionerem co daje mu niezależność od Bońków i innych działaczy, nie jest wujkiem / kolegą żadnego z piłkarzy i raczej nie da sobie "w kaszę dmuchać" i podpowiadać selekcji, a to naszej kadrze może wyjść na ogromny plus. Boję się tylko, że jak ogarnie w jakie gówno wdepnął to będzie chciał uciekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podzielam optymizm, sam fakt że typ jest milionerem co daje mu niezależność od Bońków i innych działaczy


@kyloe: To będzie dokładał do interesu z własnej kasy? ( ͡º ͜ʖ͡º) Strasznie głupie myślenie, że bogaci nie chcą zarabiać.
Strasznie głupie myślenie, że bogaci nie chcą zarabiać.


@niepopularna_opinia: Strasznie głupi wniosek, bycie osobą z takim dorobkiem jak Sousa ( i co za tym idzie milionerem ) daję rękojmię odcięcia reprezentacji od pzpnowskiego bagienka co może jej wyjść tylko na plus. Generalnie w posiadaniu pieniędzy nie chodzi tylko o pieniądze, chyba że ktoś jest od urodzenia burakiem ale akurat sprzedał 70ha, ale to też nie jest regułą ( ͡º ͜