Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Mam pytanie, jaki procesor najlepszy do 600-800 zł?

Kupiłem dobrą płytę pod AMD na promocjach listopadowych, ale ceny Ryzenów poszły po prostu tak do góry, że mi się nie opłaca teraz kupić i szczerze to straciłem zapał do gier, gdy widzę ceny nowych grafik.

Zamierzam kupić tylko nowy ram, będę grał w starsze gierki na moim MSI GTX 970 GAMING 4G, co polecacie?
  • 21
@Krasnal_eg: Mam płytę MSI MAG B550M MORTAR, nie wiem, czy mi na tę płytę wejdzie ten procesor. Ponadto myślę o tym, żeby sprzedać ogólnie płytę, nowa jest, teraz poszła do góry a ja jeszcze gratisy do niej wyrwałem i z ceny 599 zł zeszło mi do 370, więc kupiłbym tanią płytę do Intela i wtedy jakiego i5 14000F, który ponoć jest dobry do gier.
@El_Duderino: Tutaj masz nówkę za 870 zł, a tu R 5 3600X za 899 zł. Oba bez chłodzenia.

Pod Intela na razie trochę podrożały płyty, w 10. generację, a przynajmniej płyty pod nią już bym się nie pakował, chyba że najtańsza opcja, ale to może być niezbyt sensowne. B560 pozwolą na OC RAMu, a powinny być jednak tańsze niż Z490, co w połączeniu z i5-10400F, czy 11400F da dobrego
@El_Duderino jeśli chodzi o boxy bez zabawy w Ali to jest jeszcze opcja z okrojonym 3500x którego można dostać za 700 zł. (3600 bez 6 wątków)

Szczerze mówiąc nie wiem czy warto brać Intela kiedy masz już płytę AMD. B550 jest cały czas przyszłościowy, a dobra płyta pod Intela też swoje kosztuje. Co z tego że oszczędzisz na procku, kiedy by móc kręcić pamięci musisz dołożyć kilka stów do płyty, która na
@SwidraVytra: Zależy jakie cię interesuje, wodne czy powietrzem. Kurde, wszystkie najlepsze promocje są pod koniec roku w sumie, mogłeś wyrwać chłodzenie wodne MSI za nawet 150 złotych z wszystkimi darmówkami,

Powiesz mi, czy masz może linki do zaufanych sprzedawców na Ali? Interesuje mnie AMD Ryzen 5 3600 zwykły bądź 3600x.
@SwidraVytra: Nie sądzę, żebyś dał radę kupić dobre chłodzenie z procesorem za 950 złotych, to już lepiej faktycznie kupić tego boxa za 950. Ja teraz znalazłem Amd Ryzen 5 3600 na ali za 690 złotych i się zastanawiam. Ale raczej wezmę tego boxa co ty, bo te 250 złotych różnicy to dużo jak na ryzyko.