Wpis z mikrobloga

sprawa wygląda tak, 2 tygodnie temu wróciłem do carnivore ( ͡° ͜ʖ ͡°) i z ciekawości od czasu do czasu nasikam sobie na pasek który wykrywa ketony w moczu, na początku nie miałem ketonów w moczu, teraz po 2 tygodniach paski są dość mocno zabarwione, o co chodzi?
wcześniej jak byłem carni to nawet nie sprawdzałem tych pasków ani nic, ogólnie czuję się bardzo dobrze, białko tłuszcze mniej więcej 1:1 nawet więcej białka w stylu Derpa ( ͡° ͜ʖ ͡°) skąd te ketony w moczu się wzięły nagle po 2 tygodniach? organizm zaczyna wchodzić w ketozę czy co?
#keto #dietakarniwora
#carnivore
  • 6
@anonymous_derp: no wiem właśnie, ogólnie na początku ciała ketonowe powinny być w moczu, adaptacja i te sprawy, potem po miesiącach w keto już organizm ich nie wydala z moczem tylko, dobrze z nich korzysta
zdziwiłem się, może dołożę białka to nie wejdę w keto ( ͡° ͜ʖ ͡°) a Ty Panie Derp jakbyś sobie nasikał na taki pasek to po takim czasie na carni, ciekawe czy byś
@familypet: Szpecjalistą nie jestem ale może po prostu adaptacja u ciebie zajmuje dłużej? Duże ilości białka potrafią niektórych wywalać. Mocne zabarwienie na pasku (duża ilość ketonów w moczu) jest typowa dla głodówki albo właśnie początków adaptacji, z czasem ta ilość zaczyna maleć.
zdziwiłem się, może dołożę białka to nie wejdę w keto ( ͡° ͜ʖ ͡°) a Ty Panie Derp jakbyś sobie nasikał na taki pasek to po takim czasie na carni, ciekawe czy byś coś miał tym moczu, jak myślisz?


@familypet: Nie muszę myśleć, bo wiem - nawet w długotrwałym poście ketonuria jest minimalna.