Wpis z mikrobloga

Pora na małą aktualizację z ostatnich paru dni.

Jeżeli chodzi o zrzutkę, to powiem wam tak: WOW! Gdybym powiedział, że jej efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania to powiedziałbym za mało, bo to był jakiś obłęd. Tak ogromna kwota (ponad 38k) zebrana w tak krótkim czasie... zwala z nóg. Ale dzięki Wam mogłem już załatwić kilka pilnych i drogich spraw, których nie mogłem już odkładać m.in. wymianę starego lateksowego cewnika na nowy sylikonowy czy pobranie krwi z dojazdem do domu. Do tego dochodzą ciągłe nowe zakupy, kremy, środki pielęgnacyjne, plastry przeciwodleżynowe, czy coś tak banalnego jak rękawiczki albo chusteczki nawilżane (w ilościach nieprzyzwoitych). Jeszcze raz dziękuję, bo dzięki Wam nie muszę martwić się chociaż jednym tematem!

Codzienne życie z paraliżem? Nie jest lekko. Trochę poruszam się na wózku, ale muszę też leżeć, być obracanym, dbać o te cholerne odleżyny. Wszędzie jest za daleko, co chwilę czegoś nie sięgam i trzeba przenieść a jak coś spadnie na ziemię to kaplica. Psychicznie jest to też czasami obciążające ale Piotr (partner) jest tu dla mnie ogromnym wsparciem i powoli jakoś dajemy radę.

Perspektywa na najbliższe dni? Kontaktowałem się z moją onkolog i okazuje się, że na tej wyboistej drodze, która mnie spotkała, trafiłem na kolejną osobę, która nie zostawi mnie samego! Normalnie zorganizowanie rezonansu i tomografii w tym szpitalu jest bardzo czasochłonne (4-6 tygodni) natomiast pani doktor stanęła chyba na rzęsach i rezonans zorganizowała na... za tydzień, w piątek! Wraz z transportem medycznym w obie strony! Niestety tomografia będzie później (10.02) ale wtedy, jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, zostanę już na oddziale i zaczniemy tak długo wyczekiwaną immunoterapię!

Na chwilę obecną to chyba wszystko :) Zdrówka i spokojnego popołudnia wszystkim życzę!

#rak #onkologia #nowotwory #shepardchoruje
  • 137
  • Odpowiedz
Hej, nie myślałeś o takiej #!$%@? ja chwytak? https://allegro.pl/oferta/chwytak-podlogowy-szczekowy-moerman-uniwersalny-9727110529?reco_id=47677588-5c00-11eb-9a84-0c42a1097c16&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

ten co prawda jest drogi ale są tańsze a może ci się bardzo przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i zdrowia i powodzenia życzę w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaiborr: Szczerze w ogóle o tym nie pomyślałem, dzięki!
  • Odpowiedz
Zdrowiej tam! Niech Cię postawią na nogi i dadzą jak najwięcej samodzielności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

() przesyłam tulaski z dodatkiem pozytywnej energii. Pozdrów Piotra. Musi być z niego superZIOM ()


@InsaneMaiden: Na pewno się nie poddam się o tak, bez walki, tyle mogę obiecać! Pozdrowienia zaraz przekażę :D
  • Odpowiedz
@demontre dobrze czytać dobre wieści od Ciebie! I zajebiście się cieszę, że masz takich ludzi obok siebie jak Piotr, jak pani onkolog, jak lekarz, który się stara! Chyba ta cała dobra energia z wykopu idzie nie tylko w Ciebie ale i w lekarzy, których spotykasz na swojej drodze :)
Niezmiennie trzymam kciuki, modlę się, wysyłam dobrą energię i pozdrawiam Piotra ❤️
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@demontre: trzymam za Ciebie kciuki, jestem z Ciebie dumny, mimo że się nie znamy. Bierzesz to wszystko na klatę i walczysz, co budzi mój głęboki szacunek. Trzymaj się
  • Odpowiedz
dobrze czytać dobre wieści od Ciebie! I zajebiście się cieszę, że masz takich ludzi obok siebie jak Piotr, jak pani onkolog, jak lekarz, który się stara! Chyba ta cała dobra energia z wykopu idzie nie tylko w Ciebie ale i w lekarzy, których spotykasz na swojej drodze :)

Niezmiennie trzymam kciuki, modlę się, wysyłam dobrą energię i pozdrawiam Piotra


@Naciass: Coś w tym jest, bo nikt nie łudzi się jak działa
  • Odpowiedz
trzymam za Ciebie kciuki, jestem z Ciebie dumny, mimo że się nie znamy. Bierzesz to wszystko na klatę i walczysz, co budzi mój głęboki szacunek. Trzymaj się


@Krisskow: Dzięki wielki, takie słowa naprawdę budują! Zdrówka!
  • Odpowiedz
Czytam sobie Twój opis na Zrzutce i zastanawiam się jak to działa, że dopiero starasz się o rentę. Czy to nie jest jakoś automatycznie przyznawane w przypadku tak poważnych schorzeń? Albo czy nie można tego całego procesu przyspieszyć. Nie ma się co oszukiwać, że w takich wypadkach stały dopływ środków finansowych jest najważniejszy. Powodzenia i trzymam kciuki.


@naltus: Bo to wcale nie jest takie proste. Najpierw muszę przechorować 182 dni (czyli
  • Odpowiedz
@demontre: jak zwykle - trzymaj się. Jak sam wielokrotnie pisałeś, perspektywa wyzdrowienia jest w Twoim przypadku w kategoriach cudu ale to dobrze, że się nie poddajesz, zwłaszcza jak tak Ci ostatnio #!$%@?ło. Pozdrowienia dla Ciebie no i Piotra oczywiście. Wielu by #!$%@? w takiej sytuacji, chłop naprawdę pokazuje, co to znaczy zaangażowanie i prawdziwy związek. Bądźcie silni, Panowie, z fartem.
  • Odpowiedz
jak zwykle - trzymaj się. Jak sam wielokrotnie pisałeś, perspektywa wyzdrowienia jest w Twoim przypadku w kategoriach cudu ale to dobrze, że się nie poddajesz, zwłaszcza jak tak Ci ostatnio #!$%@?ło. Pozdrowienia dla Ciebie no i Piotra oczywiście. Wielu by #!$%@? w takiej sytuacji, chłop naprawdę pokazuje, co to znaczy zaangażowanie i prawdziwy związek. Bądźcie silni, Panowie, z fartem.


@StrongSilentType: na pełne wyzdrowienie w ogóle nie liczę, ale na jakąś poprawę,
  • Odpowiedz
@demontre: nie znamy się, a przeżywam Twoją chorobę jak znajomej osoby. Mam nadzieję, że będziesz tym jednym na milion przypadków, kiedy rokowania są kiepskie, a Ty sobie z tym poradzisz i dostaniesz drugą szansę od życia. Trzymaj się i walcz, cały wykop Ci kibicuje!
  • Odpowiedz
nie znamy się, a przeżywam Twoją chorobę jak znajomej osoby. Mam nadzieję, że będziesz tym jednym na milion przypadków, kiedy rokowania są kiepskie, a Ty sobie z tym poradzisz i dostaniesz drugą szansę od życia. Trzymaj się i walcz, cały wykop Ci kibicuje!


@taalarek: Czytając takie komentarze aż się od razu miło robi :) Dzięki za słowa wsparcia! :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@demontre: kiedyś moja krewna opiekowała się osobą po paraliżu, od szyi w dół chyba całkowity bezwład. Było to za naszą granicą i tam, co było bardzo inne, nie zakładali tej osobie cewnika. Twierdzenie było takie, że cewnik na dłuższy czas jest bardzo zły. Ale to tylko taka ciekawostka
  • Odpowiedz
@demontre

Już po godzinie od założenia zrzutki, gdy udało ci się zebrać wyznaczony przez Ciebie cel, wiedziałem, że będzie dobrze i szczodrze.

Mirko to jednak super społeczność.

A homofobami się nie przejmuj.

Pozdrów i uściskaj od nas Piotrka! Złoty człowiek.

Trzymaj się Hubercie!:)

  • Odpowiedz