Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 72
Mirki pijcie ze mną kompot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W końcu po długim czasie nauki (od marca 2020) dostałem swoją pierwszą robotę w programowaniu - czysty python (skrypty). Przeszedłem pierwszy etap rekrutacji, zrobiłem zadanie rekrutacyjne, potem na drugim kilka błędów które były do poprawy i finalnie od 1 marca rozpoczynam ścieżkę programisty 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować osobom takim jak:
- Moja różowa która wspierała mnie o udzielała mega wsparcia psychicznego w chwilach zwątpienia - @Ciostko69
- Michałowi który wziął mnie pod swoje skrzydła i kopał po dupie gdy czegoś nie rozumiałem
- Wykopkom którzy mi pomogli z problemami gdy stackoverflow okazał się zbyt trudny - @lionbest, @patrolez, @HefiDL, @morsik, @michael93plz, @kinemator, @skipi, @Henryhenry i wiele wiele innych którzy się gdzieś przewinęli ( ͡º ͜ʖ͡º)

#python #naukaprogramowania #chwalesie
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamilek98PL: W wieku 16 lat skończyłem na pętlach w C++, a w wieku 23 lat zacząłem od podstaw pythona, więc raczej żadne :D Niby uczyłem się codziennie, ale potem robiłem przerwy. Co do motywacji to bardzo mi pomagało robienie własnych projektów, widzenie ich jak działają i ciągłe ich poprawianie - sporo napisałem sobie narzędzi do pracy które bardzo mi ją zautomatyzowały :D Jakbyś chciał popisać na temat to wal śmiało
  • Odpowiedz
@NewEpisode: dzieki :D no mi najbardziej z motywacja/dyscyplina najgorzej, tak jak pisalem nie umiem jakos trzymac sie dluzej niz tydzen.

a nie miales takiego uczucia (szczegolnie jak zaczynales) "kurr, ile jeszcze roboty zeby sie nauczyc" takie jak by przytlaczajace uczucie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NewEpisode: gratki ziomuś, ja sie zwolnilem z pracy (30 listopada) żeby się uczyć wiecej bo mi zabierała czas, tera siedze i się ucze nadal, z tym że ja tez się wziałem jakoś w kwietniu za ogarnianie, ciężkie pytania były na rozmowie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilek98PL: powiem Ci szczerze że raczej nie, niby programowanie to ciągła nauka więc brałem to w sposób taki że i tak się będę ciągle dowiadywał czegoś nowego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrFisherman: pytania były typu:
- co to pep8
- co dany kod robi (sortowanie, usuwanie duplikatów)
- jak byś zapisał coś (proste pętlę zagnieżdżone)
- pytania o rodzaje klas
  • Odpowiedz
@NewEpisode programowanie interesowało mnie od zawsze, napisałem w życiu sporo różnych projektów, ale tylko na własny użytek. Później dostałem pracę zupełnie przypadkiem w innej branży i tak zostałem. W międzyczasie obroniłem pracę inż związana z programowaniem. Też chętnie bym się przebranżowił, ale tu trzyma mnie dobra kasa. Boję się że na start jako programista miałbym dużo mniej. Możesz powiedzieć ile zarabia początkujący?
  • Odpowiedz