Wpis z mikrobloga

Hej.
Poszukuje dobrego radia do #drony.
Polećcie coś proszę.
Chciałbym aby było to coś dobrego na początek, ale aby nie musieć za pół roku zmieniać na lepsze bardziej zaawansowane.
Macie jakiś faworytów?
Nadajnik jaki bym chciał obsługiwać to frsky r-xsr lub coś podobnego.

Dzięki
#drony #dron
  • 17
A właśnie jak jest pod kątem zasięgu? Przyznam szczerze ze mój cel to loty poza zasięgiem wzroku. Narazie to temat przyszłości ale chciałbym kompletować dprzet pod tym kątem. I dzięki za tagi. Będę pamiętać

@123456qwert
@feber
Miałem radio od frsky i odbiornik rxsr i czasami gubił zasięg po 200 m a czasami latałem 1km i git. Dlatego kupiłem tango 2 bo to jest inna częstotliwości i można latać dalej bez obawy że dron nagle spadnie.
@solid959: Duże radio: Radiomaster TX16S, małe radio: TBS Tango albo FrSky X-lite pro. Do TX16S albo X-lite można dokupić systemy "dalekiego zasięgu", Crossfire (TBS), R9M Pro (FrSky) i jeszcze kilka których nie znam nawet teoretycznie. Kwestia trochę jakie masz wielkie ręce i czy latasz trzymając drążki palcami (pinching po obcemu) czy też latasz kciukami (jak ja), najlepiej byłoby się przymierzyć.
Sam mam X-lite i jest w porządku, niestety FrSky robił wałki
@solid959: Nie mam Tango, ale ten sam system którego używa Tango (crossfire) jest w formie modułu do TX16S, tak samo jak i do X-lite pro. TX16S a Tango to totalnie dwa różne światy, jeden to wielki megakombajn z ekranem wielkości telewizora a drugi to mały nadajnik który można wrzucić luzem do plecaka. Bardziej bym się skupił na tym jak trzymasz nadajnik, jak zamierzasz go używać, transportowac itp. itd.
@phty
Osobiście wolałbym coś małego, co potem mogę włożyć do plecaka.
Jednsk z drugiej strony nie chciałbym tracić możliwości wyświetlania telemetrii.