Wpis z mikrobloga

Czy są tutaj jakieś mirki znający się na #wentylacja ? Mam problem z ciągiem wstecznym w kanale wentylacyjnym. Mam domek kostka 3 kondyknacje. Kratki wentylacyjne mam w piwnicy, łazienka parter i łazienka piętro. I problem jest z kratką na piętrze. Na tych 3 kominach wentylacyjnych mam zamontowane turbowenty. Na piętrze często jest cofka w nocy ciągnie zimnem w dzień czuć dym z innych kominów. W pokojach na piętrze mam rozszczelnione okna a jedno jest prawie uchylone i dalej to nie pomaga. Mógłby ktoś dać jakieś rady?
  • 5
@pies_rusty: Przyczyną może być brak minimalnej długość przewodu wentylacyjnego od ostatniej kratki w pionie do zakończenia na dachu, która wynosi 3 m. Czy piętro jest normlanie użytkowane, tzn. zachowana jest tam temperatura pomieszczenia przeznaczonego na stały pobyt ludzi? Skoro jest to trzeci kanał, a zatem skrajny, to czy jest on właściwie ocielony jeżeli przechodzi przez strefę nieogrzewaną, np. stropodach? Pomijam możliwości niewłaściwego zakończenia przewodów, zawirowań powietrza związanych z geometrią dachu czy
@dyzenteria komin jest krótki od kartki do nasady na oko wyjdzie z 1.5m dach płaski . Piętro normalnie użytkowane i temperatury pokojowe, w łazience kaloryfer odkręcony na full. Co do ocieplenia nie mam pojęcia to są takie kanały z cegły budowane. Te kanały nie są w tym samym ciągu. Piwnica i parter są na innym pionie ok 4m dalej tak jakby na jednej ścianie są 3 przewody wentylacyjne i na przeciwległej tak
@pies_rusty: Zdecydowanie jest to za krótki przewód wentylacyjny. Odpowiedz sobie jeszcze na dwa pytania, bo brak ciągu może być sumą wszystkich błędów:
- czy przewód znajduje się w odpowiedniej odległości od przeszkód, np. innych kominów oraz attyki;
- czy kominy ponad dachem kończą się na jednakowej wysokości.

Myślę, że ten wpis i linki w nim zawarte pomogą Ci w rozwiązaniu problemu: https://www.wykop.pl/wpis/53004635/mireczki-mam-problem-z-mieszkaniem-albo-z-dewelope/#comment-188113043