Wpis z mikrobloga

cześć, mam problem z instalacją TV w domu. A mianowicie nie mam (albo nie umiem czegoś ustawić) sygnału telewizji naziemnej, TV znajduje mi tylko telewizję satelitarną). Nie jestem pewien czy przy remoncie budowlaniec nie zgubił nie jednego kabla z gniazdka. I teraz mam wątpliwości czy szukać w ścianach drugiego kabla czy oba sygnały puszczone są jednym kablem i po prostu trzeba ustawić częstotliwości odpowiednio.

Na klatce mam takie urządzenie: Multiswitch MV908L

https://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/R70862/R70862_Manual_PL.pdf

Schemat pokazuje, że ten switch ma 8 wyjść, tylko teraz pytanie czy do każdego mieszkania idą dwa przewody z wyjścia A i B (w tym wariancie nie zgadza mi się ilość mieszkań na piętrze z ilością wyjść) czy może A i B w zasadzie nie ma znaczenia i do niektórych mieszkań idzie kabel z wyjścia A a do innego z wyjścia B?

Czy ktokolwiek potrafi mi coś podpowiedzieć?

#elektronika #instalacjaelektryczna #telewizja #dvbt #budujzwykopem
  • 3
@bonqs: a sąsiedzi mają TV naziemną normalnie? Jeśli tak, to problem może tkwić w twoim gniazdku, może użyłeś takiego RTV+Sat, gdzie powinny być dwa osobne przewody, w tym momencie masz sygnał "sat", a wyjście R+TV wisi w powietrzu
@Jarek_P: miałem przerabiane gniazdka, w puszcze w ktorej mam rozdzielony sygnał mam tylko jeden kabel z korytarza, ale nie wykluczam ze kabel sie gdzies zgubił. W takiej sytuacji myslalem zeby przepiąć kable A z B na klatce i puscic sobie sygnał naziemny po obecnym kablu. Ale najpierw musze wiedziec czy Ai B to rzeczywiscie dwa rozne sygnaly...