Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do często podróżujących i często wypożyczających auta. Czy zdarzyło się Wam kiedykolwiek otrzymać ten sam samochód, który zamówiliście w czasie rezerwacji online?

Podliczyłem 10 ostatnich rezerwacji i tylko raz otrzymałem to co zamówiłem i to tylko dlatego, że znalazłem małą wypożyczalnię gdzie rozmawiałem bezpośrednio z właścicielem. Na cholerę im ( #avis #hertz #europcar etc.) ten system rezerwacji kiedy nie mogą dowieźć tego co klient zamawia? Jakie są Wasze doświadczenia?
#samochody #podroze #kiciochpyta

Marudzę w spojlerze, odradzam czytanie.

Jak często dostajecie to co zamówiliście w wypożyczalni samochodowej?

  • Nigdy lub prawie nigdy. 22.2% (22)
  • Rzadko. 6.1% (6)
  • Często. 6.1% (6)
  • Zawsze lub prawie zawsze. 15.2% (15)
  • Lubię ankiety. 50.5% (50)

Oddanych głosów: 99

  • 20
@Stashqo: gdzieś w 3/4 przypadków dostaję to co wybierałem. Ale niemal zawsze słyszę czy chcę to, czy może coś innego. Raz nawet dałem się namówić na dopłatę, bo rezerwowałem Fiestę, ale mieli nówki sztuki A klasy diesel i mnie namówili.
@wxx71: Chyba zacznę tak robić, teoretycznie to upgrade bo większość ludzi woli suva nad kompakta czy średnie auto, ja zwyczajnie nie cierpię samochodów ciężkich i nieresponsywnych. No, ale nie zawsze mogę narzekać, raz dostałem v90 zamiast v60 i bylem bardziej niż kontent.
@Stashqo: najlepiej sie rezerwuje online i zaplacic z góry. Jak nie maja na miejscu tego, co zamawiales lub np. nie jest w dobrym stanie (brudny, mial akurat jakas przygode czy cos) to są w dupie, bo kase bardzo niechętnie zwracają bo księgowość + musza sie potem tlumaczyc dlaczego zwrot. A jak ktos wyzej dostanie raporcik ze klient zamowil dane auto a go nie mieli na stanie to dostaną po łapach za
@bidzej: Trudno się z czymkolwiek zgadzac lub nie kiedy odbierasz kluczyk w automacie, ale fakt, tak jak radził mirek @wxx71 trzeba się zacząć wykłócać jeśli "upgrade" nie będzie mi pasować.
@Stashqo: hmm praktycznie zawsze co zamawiam to dostaje, raz miałem podmiankę na Dacia Sandero (ale to po Teneryfie jezdziliśmy więc coś trochę wyższego było ok) generalnie zmiana z kompaktu, na inny kompakt. I raz miałem upgrade z Seata Ibizy na Seata Leona.
@Stashqo większość wypozyczalni nie wypozycza konkretnego modelu a klase. Nie dostałem nigdy gorszego a jak chciałem konkretny z parkingu i się odezwałem to tez nie było problemu.
@Stashqo: Nic nie zaznaczam, bo tylko 2 razy wypożyczałem auto. Na Islandii dostałem dokładnie to co rezerwowałem. Natomiast w Szwajcarii rezerwowałem najtańsze miejskie autko, a dostałem BMW X1 w automacie. Ale to na plus dla mnie, bo jeździliśmy trochę po Alpach :)